نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Yellow Agate فواید و خواص سنگ عقیق زرد

Yellow Agate فواید و خواص سنگ عقیق زرد

 

 

Yellow Agate فواید و خواص سنگ عقیق زرد

عقیق نوعی کوارتز ریزکریستالی بهبودف و مات است که به عنوان سنگ نیمه قیمتی مورد استفاده قرار می گیرد . درصورتی که از کیفیت و رنگ ارزشمندی برخوردار باشد. اساساً عقیق در اثر تجمع سیلیس از آبهای زیرزمینی در آمپول سنگهای آذرین ایجاد می شود. رنگهای عقیق در طیف گسترده ای از رنگها مانند سفید شیری ، آبی ، صورتی ، خاکستری ، سبز و قهوه ای وجود دارد.

اساساً عقیق زرد Yellow Agate یک سنگ پایه و همچنین یک سنگ معنوی است ، بنابراین فرد را قادر می سازد . تجربیات معنوی خود را در واقعیت روزمره خود وارد کند. اعتقاد بر این است . که عقیق عملکردهای ذهنی را تقویت می کند و می تواند در مواردی که به چشم انداز ثبات مربوط می شود . کمک کند. جدا از این عقیق در مقابله با احساسات منفی با وارد کردن عشق به چاکراها نیز مفید است. گرچه آنها بسیار کند کار می کنند ، اما این طبیعت ملایم عقیق به آن کمک می کند تا تأثیر جاودانه ای از خود برجای بگذارد .

با در نظر گرفتن عقیق زرد  Yellow Agate . این ماده دارای کلیه خواص عقیق است که دارای خواص اضافی رنگ عقیق زرد می باشد که شامل افزایش اراده ، حافظه و منطق است. از نظر جسمی ، عقیق زرد ممکن است به شما در بروز اختلالات گوارشی ، از جمله آلرژی غذایی و متابولیسم کند کمک کند. همچنین گفته می شود که به مشکلات پوستی مانند اگزما کمک می کند. عقیق زرد ، کریستال احیا کننده گفته می شود که شجاعت ، اعتماد به نفس ، خوشبختی و رفاه را در زندگی ما تقویت می کند. همچنین اعتقاد بر این است که باعث سلامتی جسمی می شود.

Yellow Agate فواید و خواص سنگ عقیق زرد

مزایای

عقیق باعث تقویت و تحریک ثبات ، خونسردی و بلوغ می شود. خاصیت گرم و محافظ آن باعث ایجاد امنیت و اعتماد به نفس می شود.

  • قلب و گلو را تقویت و هماهنگ می کند.
  • شجاعت ،  نشاط و شادی می بخشد و عزت نفس را بالا می برد.
  • قدرت ، هوش را به ارمغان می آورد ، موجب خوش اخلاقی و شکوفایی می شود.
  • افراط گرایی را در نگرش متعادل می کند.
  • به کودکان کمک می کند تا بر ترس خود غلبه کرده و تعادل خود را حفظ کنند.
  • به سوخت و ساز بدن ، سم زدایی ، دمای بدن ، بازسازی و سلامتی کمک می کند.

فواید سنگ عقیق زرد : عقیق زرد  قلب را تقویت می کند ، شجاعت ایجاد می کند ، سیستم بدن را سم زدایی می کند .

دما بدن را کاهش می دهد ، بینایی را تیز می کند ، تعادل ، سخنوری ، نشاط و شادی می بخشد ، باعث شکوفایی می شود ، عزت نفس را بالا می برد ، به اکسیژن سازی بدن کمک می کند ، از اشعه ایکس محافظت می کند ، پشتیبانی ، کمک به ناراحتی معده ، ریه ها ، افسردگی ، بی حالی ، گلو ، پوست ، تومور و غیره. همچنین به دوست یاری کمک می کند ، برای کشاورزان و کسانی که علاقه مند به پرورش گیاه هستند مفید است.

کمک به بازگرداندن انرژی ، در بهبودی استفاده می شود و اعتقاد بر این است که رفاه ، خوشبختی ، ثروت ، سلامتی و زندگی طولانی مدت را برای پوشنده به همراه دارد. برای خلاص شدن از شر خشم و تلخی خود استرس ایجاد می کند.عقیق در تحلیل خود و رونمایی از شرایط پنهانی مفید است که ممکن است در رفاه شما تداخل ایجاد کند.

این باعث پذیرش خود و اعتماد به نفس می شود و همچنین با بهبود خشم ، پرورش عشق و دادن شجاعت برای شروع کار ، بر منفی و تلخی قلب غلبه می کند. برای هر نوع ضربه ای مفید است.

Yellow Agate فواید و خواص سنگ عقیق زرد

فواید سنگ عقیق زرد به گفته عرفای هندو ، اعتقاد بر این است که Yellow Agate می تواند به کودکان در غلبه بر ترس کمک کند . آنها زودتر راه رفتن را یاد می گیرند و همچنین تعادل خود را یاد می گیرند. اگر عقیق در گردنبند طلا قرار گیرد ، عقیق سرعت متابولیسم را سرعت می بخشد. اگر شبانه بلورهای سنگ قیمتی متنوع و نواری از زرد عقیق در زیر بالش شما قرار بگیرند . این امر می تواند به شما کمک کند تا از بی خوابی خلاص شوید و رویاهای خوبی را به ارمغان می آورد.

Yellow Agate فواید و خواص سنگ عقیق زرد – بهبود چاکرای خاجی – خورشیدی

عقیق زرد که نوعی میکرو کریستال نواری از ماده معدنی کوارتز است و در بلورهای قابل مشاهده وجود دارد ، در مواد بهبودف تا مات است. فرمول شیمیایی آن SiO2 یعنی دی اکسید سیلیکون است. دارای یک سیستم کریستال شش ضلعی دارای وزن مخصوص ۲.۶-۲.۷ است. این ماده به راحتی در تمام محیط های معدنی یافت می شود اما در سنگ های آذرین مانند بازالت شیوع بیشتری دارد.

از دیگر فواید سنگ عقیق زردسنگ های قیمتی عقیق یا سنگ هاکیک ماهیتی متخلخل دارند و اغلب برای تقویت جلوه آن به طور مصنوعی رنگ می شوند. در مقیاس سختی بین ۶.۵-۷ Mohs درجه بندی می شود. عقیق واقعی سنگین تر از مصنوعی است و علاوه بر این . رنگ روشن و متمایزی دارد در حالی که رنگ سنگ تقلید شده درجه کمتری است. درجه بهبودفیت عقیق طبیعی به اندازه سنگهای قیمتی تقلبی نیست. سرانجام ، عقیق طبیعی در تابستان خنک و در زمستان ها گرم است اما درجه حرارت مصنوعی با دمای خارج یعنی تابستان گرم و در زمستان سردتر تغییر می کند.

هیلند را در اینستاگرام دنبال کنید

فواید و خواص سنگ سیترین 

لینک های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *