نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

فواید سنگ فیروزه – خواص Turquoise – خاصیت و چاکرا درمانی

خواص سنگ فیروزه - فواید Turquoise - خاصیت و بهبود

فواید سنگ فیروزه – خواص Turquoise – خاصیت و چاکرا درمانی

فواید سنگ فیروزه خواص Turquoise خاصیت و چاکرا درمانی

فیروزه شفای فیزیکی
سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند . مواد مغذی را جذب می کند .

بافت آسیب دیده را بازسازی می کند . چشم و گلو درد را درمان می کند .

درد بدن را تسکین می دهد . فیروزه شفای عاطفی .

با افسردگی و خستگی مبارزه می کند . از حملات پانیک جلوگیری می کند .

هماهنگی درونی را تقویت می کند .

فیروزه شفای معنوی
خودآگاهی را بهبود می بخشد .چاکراهای قلب، گلو و چشم سوم را فعال می کند . چاکراهای پایینی را تثبیت می کند .

به هر حال چاکراها چه هستند؟ چاکراها مراکز انرژی مقدسی هستند که از تاج سر تا پایه ستون فقرات شما جریان دارند.

چاکرای قلب مرکز عشق، شفقت و همدلی شماست. چاکرای گلو توانایی شما در برقراری ارتباط و بیان خود را کنترل می کند. سرانجام، چاکرای چشم سوم شهود و آینده نگری شما را باز می کند.

وقتی چاکراهای شما مسدود می شوند، ممکن است از درد جسمی و روحی رنج ببرید. خوشبختانه سنگ های فیروزه می توانند این چاکراها را باز کنند و شما را از درون و بیرون شفا دهند.

فواید سنگ فیروزه خواص درمانی

خواص سنگ فیروزه – فواید Turquoise – خاصیت و بهبود

خواص سنگ فیروزه فواید Turquoise خاصیت و بهبود

فیروزه شاید قدیمی ترین سنگ در تاریخ بشر ، با انرژی متافیزیکی برای پادشاهان

و جنگجویان باشد . فیروزه یک سنگ محافظ ، آرامش بخش ، شفابخش است .

فواید سنگ فیروزه : نام لاتین سنگ فیروزه Turquoise

از کلمه ای فرانسوی با نام Pierre Turquoise با معنایه سنگ ترک آمده است ، زیرا مسیرهای تجاری که فیروزه را از ایران و معادن آسیای مرکزی به اروپا می بردنتد از ترکیه می گذشت و تجار ونیزی و اطراف آن اغلب این سنگ را از بازارهای ترکیه خریداری می کردند .

سنگ فیروزه برای هزاران سال در طول تاریخ در همه ی فرهنگ ها وجود داشته است و به عنوان نمادی از خرد، اشراف و قدرت جاودانگی برای شخص در نظر گرفته شده است .

در میان ایرانی‌ها – اعراب – مصریان باستان و چینی‌ها، آزتک‌ها و اینکاهای آمریکای جنوبی ، و بومیان آمریکای شمالی ، فیروزه همواره در زینت و برای قدرت ، شانس و محافظت مقدس بوده است .

Turquoise چاکرا خاصیت

افسانه های باستانی – نماد و معنی – بهبود

افسانه های باستانی – نماد و معنی – بهبود

خواص درمانی معنوی فیروزه آبی
فیروزه سنگی از خرد بزرگ است. ارتباط بین این جهان و عوالم معنوی را افزایش می دهد. این یک جوهر پاک کننده دارد و ما را از تأثیرات منفی بیرونی محافظت می کند. فیروزه زمانی که احساس خستگی روحی می کنیم و نیاز به تغذیه و بازگرداندن به خودمان داریم، انرژی با طراوت به ما می فرستد.

فیروزه به ما کمک می کند تا حقیقت خود را به وضوح و با اطمینان بیان کنیم و در عین حال پذیرای ایده های جدید باشیم. فیروزه ما را به یادگیری و رشد مداوم دعوت می کند و در طول زندگی خود به طور پیوسته استادتر می شویم.

شفقت، سخاوت و مهربانی را نسبت به همه موجودات تشویق می کند. تصور می شود که فیروزه آبی دارای انرژی مردانه است و آسمان گسترده را تداعی می کند. فیروزه آبی با چاکرای گلو هماهنگ است و با علائم نجومی آبان ، آدر و اردیبهشت و اسفند مرتبط است. به عنصر طوفان و باد متصل است .

فیروزه آبی خواص درمانی عاطفی
فیروزه یک سنگ نفیس متعادل کننده احساسات است که به ما کمک می کند تا احساس آرامش و آسودگی کنیم. استرس را کاهش می دهد و به ما توان تازه ای می دهد تا با هر چالشی که ممکن است با آن روبرو باشیم مقابله کنیم.

فیروزه به آرامی هرگونه عامل برای بدبینی را از بین می برد، در عوض ما را به جستجوی راه حل های ظریف برای مشکلاتی که ممکن است داشته باشیم دعوت می کند و مطابق با عالی ترین خیر خود عمل می کنیم.

فواید-سنگ-فیروزه-خواص-Turquoise-خاصیت-و-چاکرا-درمانی

سلامت روان – بهبود عاطفی – فیزیکی

سلامت روان – بهبود عاطفی – فیزیکی

فیروزه باعث بخشش خود، پذیرش و عشق می شود. این به ما کمک می کند تا پشیمانی را رها کنیم و برای دریافت محبت از دیگران آماده باشیم. فیروزه همچنین به ما کمک می کند تا دیگران را به خاطر تخلفاتشان ببخشیم و درک بیشتری از تصویر بزرگتر داشته باشیم. فیروزه آبی مخصوصاً برای برقراری ارتباط صریح و صادقانه در مورد موضوعات احساسی دشوار است.

فیروزه آبی خواص درمانی ذهنی
فیروزه نشان می دهد که چگونه اعمال ما بر رویدادهای زندگی ما تأثیر گذاشته است، و به ما نشان می دهد که از بسیاری جهات ما استاد سرنوشت خود هستیم. فیروزه هم شهود و هم منطق را تشویق می کند و به ما کمک می کند آینده نگری روشن تری در مورد رویدادهای آینده داشته باشیم تا بتوانیم مسیر فعلی خود را بر این اساس تنظیم کنیم.

این الهام بخش خلاقیت است و ما را قادر می سازد تا برای مدت طولانی با آرامش کار کنیم. فیروزه ما را تشویق می کند که از نظر جسمی و عاطفی از خود مراقبت کنیم تا خودمان را خسته نکنیم و بتوانیم به کار خود ادامه دهیم و از خودمان به گونه ای سالم و رضایت بخش استفاده کنیم. فیروزه آبی، به ویژه، ذهن را تشویق می کند تا روی یک کار مهم متمرکز بماند و آن را به خوبی انجام دهد.

خواص-سنگ-فیروزه-Turquoise-خاصیت-و-چاکرا-درمانی

سلامت روان – بهبود فیزیکی – آبی

فیروزه آبی خواص درمانی فیزیکی
فیروزه زمانی توصیه می شود که همه چیز بیش از حد به نظر برسد. هنگامی که ادراکات حسی ما بیش از حد حاد است یا زمانی که درد فیزیکی شدیدتر از حالت عادی احساس می شود، به ما کمک می کند تا آرام شویم.

فیروزه ما را تشویق می‌کند تا استراحت کنیم، چند نفس عمیق بکشیم و برای تسکین بدن و اعصاب متزلزل خود عمل کنیم. به عنوان مثال، ممکن است نیاز داشته باشیم که یک لیوان آب بخوریم، در یک حمام آب گرم قرار بگیریم، به پیاده روی برویم یا با سرگرمی های آسان حواس خود را پرت کنیم. فیروزه یک حالات فوق العاده است زمانی که با بیماری هایی روبرو هستیم که ما را می ترسانند یا استرس می دهند. همچنین زمانی که با التهاب، اختلالات خودایمنی، استرس-سردرد و مشکلات حسی، به ویژه مشکلات مربوط به بینایی سروکار داریم، سنگ بسیار خوبی است.

معنی و مفهوم – تاریخچه

تاریخچه : مهره های فیروزه ای با قدمت 5000 سال قبل از میلاد مسیح در عراق پیدا شده است و مصریان در سال 3200 قبل از میلاد این سنگ را استخراج می کردند .

برای نزدیک به هزار سال ، بومیان آمریکا فیروزه را استخراج کرده و از آن برای محافظت از محل دفن خود استفاده می کردند .

خواص سنگ فیروزه : بزرگان هندی آن را در مراسم هایه خود می پوشیدند و آن را مقدس میدانستند .

آنها اعتقاد داشته اند زمانی که صاحب سنگ بیمار و یا غمگین است رنگ سنگ پریده و کدرمی شود ، وقتی فرد می میرد فیروزه تمام رنگ خود را از دست می دهد و زمانی که به صاحب سالم جدیدی منتقل می شود رنگ خود را به تدریج باز می یابد و رنگ آن هر روز عمیق تر و زیبا تر می شود .

فیروزه برای خودبخشی و پذیرش خود و رهایی از حسرت های بیهوده مفید است, تشویق می کند که خود را به عنوان یک انسان گرامی بداریم .

Throat Chakra – بهبود چاکرای گلو

برای سخنرانان و کسانی که زیاد برای دیگران صحبت میکنند و به تقویت ارتباط نیاز دارند یک سنگ عالی است .

فیروزه یک سنگ تقویت کننده است که برای رفعخستگی و افسردگی مفید است . سیستم ایمنی بدنی و روانی را تقویت کرده و از جذب مواد مغذی حمایت می کند . آلودگی و عفونت های ویروسی را کاهش میدهد و ضد التهاب را آرام و سم زدایی میکند .

فیروزه سنگی برای یافتن تمامیت – حقیقت , ارتباط و تجلی آن صفات است

این سنگ چاکرای گلو را تحریک و هماهنگ می کند و بیان را آسان تر و بهتر می کند.

محافظت | رفع بدشانسی | برکت

محافظت | رفع بدشانسی | برکت

فیروزه به خلاص شدن از شر بدشانسی به شما کمک می کند .
به بهبود رابطه شما کمک می کند زیرا درک بین شرکا را افزایش می دهد .
همچنین مشکلاتی مانند اعتیاد به الکل، افسردگی، استرس روانی، فشار خون بالا کمک میکند .
قدرت بدنی شما را افزایش می دهد و ایمنی را تقویت می کند .

فیروزه به کسانی که از به اشتراک گذاشتن خود خجالت میکشدند قدرت می بخشد و به این آگاهی کمک می کند که در صحبت کردن و انتقالات خود از تمام وجود و توانایی خود استفاده کنند و ارتباط بشکل بهتری برقرار شود .

حضرت محمد (ص) فرمود :

همانا خداوند به من خطاب کرد : ای پیامبر! همانا من حیا می کنم از این که بنده ای در دستش انگشتر فیروزه باشد و دستش را به دعا بلند کند و من دعای او را مستجاب نکنم و دست خالی برگردم . وسائل الشیعه : 95/5 – بحارالانوار : 321/90

در روایاتی اسلامی در مورد سنگ فیروزه در مورد حضرت علی ( ع ) نقل شده است که ایشان

چهار انگشتر در دست داشته اند که یکی از آنها فیروزه بوده و حضرت آن را برای پیروزی در برابر مشکلات به دست می کرده اند . المناقب : 302/3 – بحار : 62/42 – وسائل الشیعه : 98/5

انگشتر گردنبند خرید دستبند

معنی و مفهوم فیروزه بصورت کوتاه

افزایش قدرت ارتباط و دوستی . تصفیه کننده و دفع افکار منفی . قدرت تکلم و ارتباطات قوی . ایجاد تعادل در چاکرای قلب و گلو . تثبیت نوسانات خلقی , ایجاد آرامش درونی .

رفع خستگی و افسردگی . کمک به تقویت خودشناسی و حل خلاقانه مشکلات . تقویت عشق , روابط , دوستی ها . به جذب مواد مغذی کمک می کند، سیستم ایمنی را تقویت می کند .

بازسازی بافت را تحریک می کند و کل بدن را التیام می بخشد. حاوی اثرات ضد التهابی و سم زدایی است و گرفتگی و درد را کاهش می دهد. فیروزه ریه ها را تصفیه می کند، گلودرد را تسکین می دهد .

برای روماتیسم، نقرس، مشکلات معده و عفونت های ویروسی مفید است. ایجاد آرامش برای حل مشکلات .

چاکرای سنگ فیروزهرنگ
گلوآبی
قلبسبز
خرید سنگ فیروزه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *