نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Throat Chakra | وظایف چاکرای پنجم | گلو

Throat Chakra

اگر شما یک سخنران خوب هستید ، به یک چاکرای گلو یا ویشودا با عملکرد بالا نیاز دارید .

چاکراها هفت چرخ انرژی در بدن هستند که از تاج سر شروع شده و تا پایه ستون فقرات ادامه دارند . چاکراها معمولاً به عنوان گرداب های انرژی – چرخ های مارپیچ انرژی – در نظر گرفته می شوند . هنگامی که آنها به درستی کار میکنند ، هر چاکرا اجازه می دهد تا انرژی جریان یابد و آزادانه حرکت کند تا شما در هماهنگی و همسویی حرکت کنید . با این حال ، اگر یکی از این چرخ‌ها مسدود شود یا با سایر چرخ‌ ها هماهنگ نباشد ، بهزیستی شما آسیب می‌بیند . ممکن است از نظر فیزیکی ، ذهنی یا عاطفی احساس ضعف داشته باشید .

ویشودا یا چاکرای گلو به عنوان مرکز ارتباطی بدن عمل می کند . اینجا جایی است که درون خود را بیان میکنید ، حقیقت خود را می گویید و ستایش می کنید هم برای خود هم دیگران

این چاکرا با صحبت کردن و بیان خود و همچنین با شنیدن و شنیده شدن مرتبط است . از نظر فلسفی ، چاکرای ویشودا با حقیقت ، وضوح و مسئولیت مرتبط است .

بیایید به موارد دیگری در مورد چاکرای پنجم بپردازیم : چیست ، چگونه انسدادها را شناسایی کنیم ، و چگونه عملکرد آن را بهبود دهیم .

چاکرای گلو چیست ؟
چاکرای ویشودا با گلو و همچنین با زبان ، لب ها ، گونه ها ، فک و گوش ها و همچنین پشت و قسمت پایین گردن و حتی شانه ها مرتبط است .

ناحیه نفوذ آن فضایی از کمربند شانه ، از گردن تا چانه و در امتداد ستون فقرات گردنی تا پایه جمجمه است .

چاکرای گلو محلی بین عواطف و ذهن توصیف میشود شما می توانید آن را به عنوان مسیر ارتباط بین چاکراهای پایین به چاکراهای بالاتر در نظر بگیرید .

چهار چاکرا اول – مولادهارا (ریشه) ، اسوادیستانا (خاجی یا جنسی) ، مانیپورا (ناف) و آناهاتا (قلب) با عناصر زمین و بدن فیزیکی مرتبط هستند . چاکراهای آجنا ( چشم سوم ) و ساهاسرارا ( تاج ) با نور ، زیبایی ، شهود و انرژی برای امور معنوی مرتبط هستند . چاکرای گلو رابط بین این قلمروها است .

چاکرای گلو در ارتباط با چاکرای خاجی یا جنسی کار می کند . چاکرای دوم یا خاجی محل خلاقیت شماست . برای اینکه آن ایده های خلاقانه شکوفا شوند و تجلی پیدا کنند ، باید راهی برای ابراز وجود داشته باشند . اینجاست که چاکرای گلو وارد می شود . ایده های خلاقانه شما به انرژی چاکرای گلو نیاز دارند .


چگونه بفهمم چاکرای گلو نامتعادل است ؟
علائم احساسی که نشان می دهد چاکرای گلو ممکن است مسدود شده باشد ، احساس افسردگی ، اضطراب یا اعتماد به نفس پایین است . این ممکن است با ناتوانی در بیان احساسات بدتر هم شود .

انسداد چاکرای گلو اغلب با ناتوانی در صحبت کردن همراه است . چیزی باید گفته شود ، اما به نظر نمی‌رسد که قدرت بیان آن را داشته باشید . یا می خواهید چیزی بگویید ، اما یک توده در گلوی خود پیدا کنید یا یک شکاف در صدای خود پیدا کنید . این عدم تعادل همچنین ممکن است به صورت ترس از صحبت کردن در جمع یا حتی صحبت آشکار با افرادی که می شناسید ظاهر شود . یا ممکن است با صدایی آنقدر آهسته صحبت کنید که به راحتی شنیده نشوید .

یک چاکرای گلو یا ویشودای مسدود شده ممکن است باعث شود که نخواهید یا نتوانید برای دفاع از خود ، اظهار نظر یا بیان انتخاب های خود صحبت کنید . وقتی مکالمات دشواری پیش می آید ، ممکن است به جای صحبت کردن ، آن را در درون خود پنهان کنید .

در حالی که چاکرای گلو با ساکت شدن همراه است ، عدم تعادل در جهت مخالف یعنی پیش فعالی در آن ممکن است با تمایل به صحبت بیش از حد یا سر و صدا کردن بدون داشتن یک نقطه نظر روشن نشان داده شود . از زبان نامناسب استفاده کنید یا تحریف کنید . اگر متوجه شدید که صحبت هایتان را قطع می کنید یا بیش از حد با دیگران صحبت می کنید ، بر مکالمه مسلط هستید ، یا نیاز دارید که حرف آخر را بزنید ، ممکن است بخواهید به دنبال راه هایی برای ایجاد تعادل در چاکرای گلو باشید .


علائم مسدود شدن و عدم کارکرد صحیح چاکرای گلو :
مشکلات تیروئید
گرفتگی صدا
گلو درد
زخم در دهان یا زبان
بیماری لثه
عفونت گوش
عفونت های سینوسی
مشکلات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ)


چرا باید چاکرای گلوی خود را به تعادل نزدیک کنید ؟
اگر هدف شما ارتباط واضح و شنیدن دقیق است ، مراقبت از گلو مهم است . چاکرای گلو متعادل به شما کمک می کند تا با وضوح ، خرد و تشخیص ارتباط برقرار کنید .

وقتی چاکرای گلوی شما باز و متعادل باشد و عملکرد صحیحی از خود نشان دهد ، متوجه می شوید که

می توانید بدون ترس و دلسوزی صحبت کنید ، اما برای گوش دادن و شنیدن دیگران نیز باز خواهید بود .

اینکه بتوانید صریح و صادقانه صحبت کنید , این مراقبت برای دیگران , هدیه ای برای همه روابط شماست . شما می توانید ایده ها ، احساسات و نظرات خود را به وضوح بیان کنید . وقتی بتوانید افکار خود را با وضوح بیان کنید ، ممکن است متوجه شوید که شنیده شده و درک شده اید .

ارتباط سالم شامل ارتباطات غیرکلامی و درونی است .

چگونه چاکرای گلو خود را به تعادل نزدیک کنیم ؟
تعدادی تمرین وجود دارد که می تواند به شما کمک کند چاکرای گلوی خود را بهبود و متعادل کنید .

از گردن خود محافظت کنید گاه گاه نرمش هایی برای آن بصورت خیلی ساده برای عدم رفع خستگی انجام دهید .
تمرین آواز و خواندن را دنبال کنید .
گیاهان گلو درد مانند گل ختمی یا سنجد را امتحان کنید .
تمرینات پرانایاما را انجام دهید که توجه را روی گلو متمرکز می کند .

زمانی که سعی می کنید چاکرای گلوی خود را به تعادل برسانید و تقویت کنید ، تمرین کششی یوگا می تواند دوست شما باشد .

Sarvangasana
Sarvangasana
Halasana
Halasana
Bhujangasana
Bhujangasana

چاکرای گلو همه چیز در مورد بیان و ارتباط است . وقتی مسیر انرژی باریک می‌شود و از قلب به سمت گلو حرکت می‌کند ، انرژی درون شما به هوشیاری بالاتر برده می‌شود و پیام بدن شما را مغز و افکار منتقل می‌کند .

تنفسی که بر حرکت هوا در گلو متمرکز است می تواند به تعادل چاکرای گلو کمک کند .

چاکرای گلو به عنوان نیروی بیان و حقیقت فردی فرد ، هم در درون و هم در بیرون عمل می کند . چاکرای گلو متعادل به ما کمک می کند تا از ترس قضاوت یا نیاز به تایید دیگران رها شویم . این چاکرا به ما کمک می کند تا اصالت و تجربیات فردی منحصر به فرد خود را در جهان بپذیریم . بنابراین آن را به مفهوم حقیقت پیوند می دهد .

چاکرای گلو مسئول ارتباط ، بیان افکار ، احساسات و عقاید ، گفتگوی درونی سالم و ایجاد تعادل بین صحبت کردن و گوش دادن ، و همچنین جستجو و به اشتراک گذاشتن حقیقت ، مهارت های اجتماعی ، و صداقت و شرافت شخصی است .

با چاکرای خاجی کار می کند در حالی که چاکرای خاجی بر خلاقیت حاکم است ، این چاکرای گلو است که به فرد اجازه می دهد آن ایده های خلاقانه را بیان کند ، نه اینکه آنها را از ترس نظرات دیگران خفه کند .

یک چاکرای گلوی در عدم تعادل می تواند منجر به مشکلات مختلفی در سراسر بدن ، ذهن و احساسات شود . بیماری هایی مانند لارنژیت، گرفتگی صدا، گلودرد ، تنش و درد در گردن ممکن است همراه باشد .

سنگهایه چاکرای گلو

کیانیت 
kyanite فوایند و خواص سنگ کیانیت
فیروزه 
آکوامارین
Aquamarine100
لابرادوریت 
labradorite
یاقوت کبود 
Sapphire فواید و خواص سنگ یاقوت کبود
لاجورد
Lapis Lazuli - 100


کریزوکولا
Chrysocolla فواید و خواص سنگ کریزوکولا
عقیق آب
Blue agate

محصولات چاکرای گلو

instagram

دنبال کردن پیج اینستاگرام فروشگاه هیلند 💙

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.