نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Third Eye Chakra وظایف چاکرای چشم سوم – عدم تعادل – بهبود – نشانه ها – آجنا

Third Eye

Third Eye Chakra

رنگ نیلی رنگ چاکرای چشم سوم میباشد غده Pineal با بیماری های چشم ها – غده های هیپفیز و کاج – مغز – ساخت هورمون در بدن – در بهبود فعالیت تمام چاکرا های بدن – تنظیم خواب در بدن را کنترل میکند .

چاکرای چشم سوم چاکرای ششم است. در پیشانی واقع شده است ، بین ابروها ، مرکز صدای درونی خود و دوراندیشی است. عملکرد چاکرای چشم سوم توسط اصل باز بودن و تخیل هدایت می شود.

معنی چاکرای چشم سوم

چاکرای چشم سوم
چاکرای ابرو
آژا چاکره
بره مادیا
دویدک پادما
رایج ترین نام برای چاکرای چشم سوم “Ajna” است که به معنی “فرمان” و “درک” است.

این چاکراها مربوط به “عنصر عالی” است ، که ترکیبی از همه عناصر به شکل خالص آنها است.

معنی یوگا چاکرای چشم ۳
در متافیزیک یوگا ، چشم سوم یا چاکرای Ajna ، مرکزی است که ما در آن از فراتر می رویم – یک “من”  از شخصیتی که مستقل از همه چیز وجود دارد.

همانطور که هریش جوهری می گوید ، “یوگی که از Vishuddha Chakra در گلو به Ajna Chakra رفته است ، از پنج عنصر فراتر می رود و از پیوند محدود به زمان آزاد می شود. اینجاست که هوشیاری  به درون  جذب می شود.

رنگ چاکرای چشم سوم
چاکرای چشم سوم بیشتر با رنگ بنفش  مایل به آبی نشان داده شده است. رنگ  انرژی چاکرای چشم سوم نیز می تواند به عنوان نیلی سفیدی بهبودف بنفش یا مایل به آبی دیده شود.

 

نماد چاکرای چشم سوم
تصویر نماد چاکرای چشم سوم شامل دو عنصر است که غالباً با خرد همراه است: مثلث وارونه و گل نیلوفر آبی.

محل چاکرای چشم سوم
رایج ترین مکان مورد پذیرش چاکرای ششم بین ابروها ، بالاتر از بالای پل بینی شماست. برخلاف تصور غلط رایج ، در وسط پیشانی قرار ندارد ، بلکه بین چشم هایی است که ابروها در آن قرار می گیرند. همچنین می توان آن را توصیف کرد که در پشت چشم در وسط سر قرار دارد. توجه داشته باشید که چاکراهای ثانویه در امتداد خط میانی پیشانی اجرا می شوند ، اما چاکرای چشم سوم به طور معمول در پایین قرار دارد.

چاکرای چشم سوم مربوط به غده پینه آل است که وظیفه تنظیم بیورم ها از جمله خواب و زمان بیدار را بر عهده دارد. این غده است که به دلیل ارتباط آن با درک و تأثیر نور و حالتهای آگاهی و تغییر یافته یا “عرفانی” در مغز واقع شده است. این مکان نزدیک به اعصاب نوری قرار دارد ، و به همین ترتیب ، به تحریکات بینایی و تغییر در نورپردازی حساس است.

چاکرای چشم سوم

آگهی ها
ویژگی های رفتاری چاکرای چشم سوم
چاکرای چشم سوم با خصوصیات روانی و رفتاری زیر همراه است:بینش
درک ابعاد ظریف و حرکات انرژی
تواناییهای روانی مربوط به هوشیاری به خصوص
دسترسی به حالتهای عرفانی
اتصال به خرد ، بینش
الهام بخش بودن است و خلاقیت را تحریک می کند
چاکرای چشم سوم ابزاری برای درک خصوصیات ظریف تر از واقعیت است. این فراتر از حواس بدنی به حوزه انرژیهای ظریف فراتر می رود. بیدار کردن چشم سوم شما اجازه می دهد تا به یک حساسیت بصری و درک باز شوید.

از آنجا که ما را با روشی متفاوت برای دیدن و درک متصل می کند ، تصاویر چاکرای چشم سوم اغلب توصیف کلامی دشوار است. این ما را از نزدیک با ناکارآمد و نامصدای درونی خود در تماس می کند. بینایی چشم سوم نیز غالباً ظریف تر از بینش های معمولی است: ممکن است تار  ، شبیه شبح ، ابری یا رویایی باشد. با این حال ، بعضی اوقات ، بینش ممکن است مانند یک فیلم جلوی چشمان شما روشن باشد.

حفظ آگاهی از انرژی چاکرای چشم سوم ممکن است نیاز به تمرکز و توانایی استراحت به روشی متفاوت برای دیدن داشته باشد. وقتی ذهن و هوشیاری خود را متمرکز می کنیم ، می توانیم فراتر از حواس پرتی ها و توهماتی را که در پیش روی ماست ، ببینیم و بینش بیشتری برای زندگی و ایجاد زیبا با بالاترین خیر ایمان داشته باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *