Solar Plexus Chakra | وظایف چاکرای سوم | شبکه خورشیدی | Navel Chakra

Solar Plexus Chakra | وظایف چاکرای سوم | شبکه خورشیدی | Navel Chakra

چاکراها هفت چرخ انرژی در بدن هستند که از تاج سر شروع شده و تا پایه ستون فقرات ادامه میبایند می شود . هنگامی که به درستی کار میکنند ، هر چاکرا اجازه می دهد تا انرژی جریان یابد ، اما اگر یکی از این چرخ ها مسدود شود، سلامتی آسیب می بیند . چاکرای سوم ، مانیپورا یا چاکرای ناف که به آن چاکرای شبکه خورشیدی نیز گفته می‌شود به عنوان نیروگاه انرژی در بدن عمل می‌کند . وقتی مسدود است ، ممکن است احساس ناتوانی ، راکد بودن یا زود عصبانی شدن کنید .

در اینجا ، ما به جزئیات چاکرای سوم می پردازیم : چیست ، چگونه می توان تشخیص داد دچار اختلالاتی شده است یا خیر ، و راه های موثر برای بهبود چاکرای خورشیدی را بررسی میکنیم .

چاکرای ناف که به عنوان چاکرای سوم ، مانیپورا یا چاکرای شبکه خورشیدی شناخته می شود .
چاکرای سوم به نام مانیپورا در ناف قرار دارد . مانیپورا به معنای جواهر درخشان شهر است و با عنصر آتش مرتبط است و مستقیماً با احساس شما در ارتباط است . رنگ مربوط به آن زرد است ، از این رو پیوندهای آن با آتش و به طور گسترده تر، مستقیما با خورشید است .

این چاکرا را به عنوان منبع انرژی بدن باید در نظر گرفت . این مرکز انرژی با عزت نفس ، احساس هدف ، هویت شخصی ، اراده فردی ، هضم و متابولیسم در بدن انسان مرتبط است .

علائم مسدود شدن چاکرای خورشیدی یا مانیپورا
علائم فیزیکی :
زمانی که چاکرای خورشیدی عملکرد خوبی نداشته باشد ، مشکلات گوارشی ممکن است ایجاد شود . این ناهماهنگی می تواند در بدن فیزیکی به روش های مختلفی ظاهر شود ، از جمله :

پردازش نادرست مواد مغذی
یبوست
سندرم تحریک پذیر
اختلالات اشتها
زخم ها
دیابت
مشکلات مربوط به پانکراس
بیماری کبد
بیماری های روده بزرگ
نشانه های ذهنی


با بهبود چاکرای خورشیدی ، تمایل به کسب بینش در مورد درک خود از قدرت ، فردیت و هویت را در خود پرورش دهید . آیا زمینه هایی از زندگی شما وجود دارد که در آن احساس ناتوانی می کنید ؟ این چگونه آشکار می شود ؟ هنگامی که چاکرای خورشیدی در بدن عملکرد خوبی نداشته باشد ، ممکن است برخی از موارد زیر را تجربه کنید :

مشکل در بیان ماهرانه خود
رفتار پرخاشگرانه ، بیش از حد سفت و سخت یا کنترل کردن خود
زود عصبانی می شود
ذهنیت یک قربانی را دارد
احساس نیاز
فقدان جهت
احساس ترس یا فقدان شجاعت
عزت نفس ضعیف
احساس رکود


هنگامی که چاکرای ناف یا شبکه خورشیدی در یک فرد عملکرد خوبی داشته باشد ، شما با قدرت ذاتی خود راحت خواهید بود و همچنین قدرتمند خواهید شد. شما متوجه خواهید شد که چه کسی هستید و چرا اینجا هستید . هنگامی که با هدف خود ارتباط برقرار می کنید ، درک عمیق تری از اینکه چگونه شما به عنوان یک فرد می توانید به روشی سودمند عمل کنید چیزهایی را رها خواهید کرد – خواه شغل شما باشد یا موجودی حساب بانکی – برای اینکه وابستگی کم تر خواهد شد . این چیزها ممکن است ارزش داشته باشند ، اما ارزش گذاری بیش از حد هر چیزی که در معرض تغییر است ، راهی سریع به سوی رنج است . شما ارزش ذاتی دارید و کمتر به منابع خارجی شادی وابسته خواهید شد.

با بهبود چاکرای خورشیدی , حس بهتری از هدف ایجاد می کنید و به شما امکان می دهد هویت شخصی خود را بهتر درک کنید . ممکن است متوجه شوید که می توانید نیازها و خواسته های خود را به وضوح بیان کنید و از مشکلات گوارشی و ذهنی رهایی پیدا کنید .

چاکرای شبکه خورشیدی سومین چاکرا از هفت چاکرای اصلی است که در اطراف ناف در ناحیه معده قرار دارد . این نشان دهنده اعتماد به نفس ، عزت نفس و قدرت شخصی است .

ارتباط اصلی : قدرت ، اراده ، خویشتن داری ، سرزندگی ، هدف ، جهت

پر کاری : سرزنش ، پرخاشگر ، افکار پراکنده ، دائما فعال

کمبود : اراده ضعیف ، عزت نفس ضعیف ، منفعل ، تنبل ، ترسناک

عنصر سایه : شرم

سیستم چاکرا بین 1500 تا 500 قبل از میلاد در هند سرچشمه گرفت . اولین بار در متن باستانی به نام وداها که هفت چاکرای اصلی را معرفی می کند ، ذکر شده است .

چاکرای شبکه خورشیدی بعد از چاکرای ریشه و چاکرای خاجی قرار می گیرد

به عنوان چاکرای سوم، چاکرای شبکه خورشیدی بر اعتماد به نفس حاکم است که به عزت نفس، هدف و قدرت ذاتی مربوط می شود. هنگامی که انرژی از طریق چاکرای سوم جریان می یابد، افراد ممکن است بیان ماهرانه خود و افزایش اعتماد به نفس را تجربه کنند . این به افراد کمک می کند تا انگیزه داشته باشند و درک عمیق تری از هدف خود در زندگی داشته باشند .

چاکرای مسدود شده شبکه خورشیدی می تواند بر سلامت بدن فیزیکی و وضعیت ذهنی تأثیر منفی بگذارد . برخی از علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد :

علائم فیزیکی:
مشکلات لوزالمعده و کیسه صفرا
مسائل گوارشی
خستگی
اختلالات دستگاه گوارش
علائم روانی:
پرخاشگری
ترس از طرد شدن
احساس ناامنی کنید
تسلط بر دیگران
الگوهای فکری منفی
عزت نفس پایین
سایر علائم عدم تعادل فیزیکی شامل مشکلات فشار خون، دیابت، اختلالات خوردن و بیماری های مرتبط با استرس است. علاوه بر این، ممکن است پردازش نامناسب، مسائل کنترلی، بیش از حد سفت و سخت باشد و ذهنیت یک قربانی را ایجاد کند .

کسانی که هر یک از این علائم را تجربه می کنند ممکن است از انجام برخی از تمرینات توصیه شده ما برای درمان چاکرای شبکه خورشیدی سود ببرند تا انرژی نیروی حیات بتواند آزادانه در بدن انسان جریان یابد .

نحوه بهبود چاکرای شبکه خورشیدی

سوزاندن بخور و روغن : رایحه درمانی در باز کردن و بهبود سیستم انرژی چاکرا موثر است. مشک، چوب صندل، زنجبیل، زعفران و دارچین بخور و روغنی هستند که با شبکه خورشیدی مطابقت دارند .

آسانا یوگا : آساناهای خاصی به باز کردن چاکرای مانیپورا کمک می کنند . در اینجا سه ​​حالت مؤثر یوگا وجود دارد که به همراستایی سالم از طریق شبکه خورشیدی کمک می کند .

solar

ژست قایق (ناواسانا) : روی زمین بنشینید و پاهای خود را به جلو دراز کنید. از جناغ بلند کنید و وزن خود را بر روی استخوان های نشسته خود برگردانید تا متعادل شود . بازدم کنید و زانوهای خود را با زاویه 45 درجه خم کنید . اگر راحت هستید ، سعی کنید پاهای خود را صاف دراز کنید این وضعیت را به مدت ده تا بیست ثانیه حفظ کنید .


حالت آذر (Dhanurasana) : روی شکم خود دراز بکشید ، زانوهای خود را خم کنید و لبه های بیرونی مچ پا را بگیرید . هنگام دم ، بالاتنه خود را بالا بیاورید ، بازدم کنید و پاهای خود را به عقب فشار دهید . این وضعیت را از طریق تاج سر خود بلند کنید و نگاه خود را به سمت جلو نگه دارید.


ژست جنگجو (Virabhadrasana): پای راست خود را به جلو ببرید، زانوی جلوی خود را 90 درجه خم کنید، و قسمت بهبودی پشت را بچرخانید تا یک زاویه 45 درجه برای ثبات ایجاد کنید. نفس بکشید و بازوها را مستقیماً در کنار گوش‌ها بالا بیاورید. این کار را برای پنج تا ده نفس نگه دارید، سپس در سمت دیگر تکرار کنید. این وضعیت به انرژی جنگجو اجازه می دهد تا آزادانه در بدن جریان یابد و از بهبود چاکرا حمایت کند .

چاکرای خورشیدی از شما میخواهد تا

قدرت شخصی خود را داشته باشید
هدفمند و توانا باشید
شهامت ایجاد تغییرات مثبت در زندگی ام را داشته باشید
خودتان را به خاطر اشتباهات گذشته بببخشید و از آنها درس بگیرید

سوالات متداول
چرا چاکرای شبکه خورشیدی من عدم تعادل پیدا کرده است ؟
اگرچه دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است چاکرای شبکه خورشیدی فرد احساس عدم تعادل کند ، شایع ترین علت آن اضطراب است . چاکرای سوم نزدیک به ریه ها و غدد فوق کلیوی است . به همین دلیل ، استرس اضافی که باعث تنگی نفس می شود ممکن است بر چاکرای شبکه خورشیدی تأثیر بگذارد . سعی کنید تمرینات تنفسی را برای کاهش اضطراب و احساس آرامش انجام دهید .

دلایل دیگری که ممکن است چاکرای شبکه خورشیدی فرد آسیب ببیند عبارتند از:

عضله کشیده شده
دیابت
ضربه
رفلاکس اسید سایر مشکلات معده
پانکراتیت
اختلالات تنفسی

چگونه از انسداد چاکرا در شبکه خورشیدی جلوگیری کنیم ؟
چندین تکنیک می تواند از ایجاد انرژی مسدود شده در چاکرای شبکه خورشیدی جلوگیری کند. برخی از این موارد عبارتند از:

ورزش منظم
داشتن خواب کافی
محدود کردن فعالیت های استرس زا
خوردن چندین وعده غذایی کوچک به جای یک وعده غذایی بزرگ

سنگ هایه چاکرای خورشیدی

سنگ ماه  Moonstoneسیترین  Citrin سیترینچشم ببر  Tigers Eye Icon فواید و خواص سنگ چشم ببر
کهرباAmber PNG عقیق زرد yELLOw Agate png اپال  Opal فواید و خواص سنگ اپال

محصولات چاکرای شبکه خورشیدی

Healing Crystals فواید سنگ ها بر اساس چاکرا

One comment

  1. زهرا

    سلام، وقت بخیر. مقاله جالب و مفیدی بود. حتما امتحان می کنم و بکار می گیرم. خیلی متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.