نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Sacral Chakra وظایف چاکرای خاجی – عدم تعادل – بهبود – نشانه ها

Sacral وظایف چاکرای دوم

Sacral Chakra وظایف چاکرای خاجی – عدم تعادل – بهبود – نشانه ها

محل چاکرای ساکرال Sacral Chakra : رایج ترین محل چاکرای ساکرال در حدود سه اینچ زیر ناف ، در مرکز شکم تحتانی شما است. در قسمت پشت ، در سطح مهره های کمری قرار دارد.

سایر مکان های قابل توجه که در سیستم های مختلف شرح داده شده است ، مکان آن را به ناحیه دستگاه تناسلی بخصوص در سطح تخمدان ها برای خانم ها و بیضه ها برای آقایان گسترش می دهد.

رنگ نارنجی رنگ چاکرای ساکرال میباشد و با بیماری های غذذ فوق کلیوی – سیستم ایمنی بدن – و متابولیسم در بدن در ارتباط است .  ارتباط با بیماری های مثانه پروستات – تخم دان ها – کلیه ها روده و تحال

این بیماری با سیستم لنفاوی هم راه است.

ویژگی های رفتاری چاکرای ساکرال
چاکرای ساکرال با عملکردهای روانی و رفتاری زیر همراه است:

احساسات
روابط ، مربوط
بیان جنسی ، لذت نفسانی
خلاقیت

چاکرای ساکرال Sacral Chakra با قلمرو احساسات در ارتباط است. این مرکز  احساسات ما است. این امر به ویژه در تمایلات جنسی ما و بیان تمایلات  جنسی ما فعال است.

با انگیزه لذت ، این عامل محرک برای لذت بردن از زندگی از طریق حواس است ، خواه شنوایی ، از طریق ذوق ، لمس یا بینایی. باز کردن چاکرای مقدس شما به شما امکان می دهد دنیای اطراف و دیگران را “احساس” کنید. به همین ترتیب ، این یک چاکرای مهم در پایه احساس ما بهزیستی است.

چاکرای دوم در ایجاد انعطاف پذیری در زندگی ما مؤثر است. با عنصر آب در ارتباط است ، با حرکت و جریان در احساسات و افکار ما مشخص می شود. این از گسترش شخصی و شکل گیری هویت از طریق ارتباط با دیگران پشتیبانی می کند.

عدم تعادل چاکرای ساکرال Sacral Chakra
وقتی چاکرای ساکرال Sacral Chakra متعادل باشد ، رابطه با افراد دیگر محور پرورش ، لذت ، تبادل هماهنگ است.

عدم تعادل در چاکرای ساکرال می تواند به شرح زیر باشد:

وابستگی ، همبستگی با افراد دیگر یا استفاده از مواد مخدر برای آرامش و لذت
با احساسات خود اداره می شوید
احساس بی حسی ، از تماس با خود و اینکه چه احساسی دارید دوری میکنید
افراط در خیالات ، وسواس جنسی
یا برعکس: عدم تمایل یا رضایت جنسی
احساس گیر کردن در یک احساس یا حرکت خاصیه خاص

ساکرال چاکرا

نام های دیگر  چاکرای خاجی  ( ساکرال )

Svadhisthana
آدیشتان
شاددالا
رایج ترین نام سانسکریت  ، “Svadhisthana” است که به معنای “مکان شخصی شما” است.

رنگ چاکرای ساکرال Sacral Chakra
چاکرای ساکرال بیشتر با رنگ نارنجی نشان داده می شود. با این حال ، از آنجا که با عنصر آب در ارتباط است ، می تواند در مواقع نادری ، رنگ آبی یا آبی بسیار روشن را نیز بگیرد.

نارنجی چاکرای دوم بهبودف است و از کیفیت بهبودفی برخوردار است.

نماد چاکرای ساکرال Sacral Chakra

دایره ای با شش گلبرگ
یک هلال ماه
دایره نمایانگر عناصر آب است. به طور معمول ، هلال ماه به نقره ای رنگی است و نشان دهنده اتصال انرژی ماه با آب است. این نمادها نشانگر رابطه نزدیک فازهای ماه و نوسانات آب و احساسات است.

چاکرای خاجی پیش فعال چه مشکلاتی را ایجاد میکند ؟

آخرین باری که احساس می کردید از نظر عاطفی زمین گیر ، خلاق ، مطلوب از نظر جنسی ، پرانرژی هستید و از اشتیاق به زندگی می ترکید ، کی بود؟

این نشاط که شما احساس می کردید هنگامی که چاکرای خیجی شما در تعادل کامل هماهنگ باشد ، محتمل است. افرادی که دارای چاکراهای خاجی متعادل هستند ، گرما ، بازیگوشی و شوخ طبعی خوبی دارند.

متأسفانه ، بسیاری از تجربیات در زندگی می توانند منجر به مسدود شدن چاکراهای خاجی شوند ، تربیت سختگیرانه یا استبدادی ، سو استفاده جنسی یا اختلال عملکرد ، روابط سمی  یا اشکال حیاتی شرطی اجتماعی را که جریان انرژی زندگی شما را محدود می کند تجربه کرده اید ، احتمالاً دچار چاکرای خاجی مختل شده اید.

من در این مقاله با شما چگونگی انجام درمان چاکرای خاجی را بررسی خواهم کرد.

چاکرای ساکرال Sacral Chakra چیست؟
چاکرای خاجی ، یا Svadhisthana ، مرکز انرژی عاطفی ، خلاقیت و جنسی ما است. چاکرای خیجی که سه سانت زیر ناف و شکم شما بالاتر از دستگاه تناسلی قرار دارد ، با رنگ نارنجی ارتباط دارد و انرژی مربوط به اشتیاق ، لذت و احساس را تنظیم می کند.

هنگامی که چاکرای خاجی به دلیل تجربه آسیب زای زندگی زودرس و بزرگسالان متعادل نباشد ، بسیاری از مسائل جسمی ، عاطفی ، روانی و بین فردی را تجربه می کنیم.

بهبود چاکرای ساکرال چیست؟ تصویر نماد چاکرای ساکرال Svadhisthana
بهبود چاکرای ساکرال عملی باز کردن ، پاکسازی ، حمایت و تقویت چاکرای خاجی در بدن ما است. بهبود چاکرای ساکرال شامل استفاده از تعدادی از داروهای جامع مانند آروماتراپی ، صدا ، سنگ و حرکت درمانی برای برقراری مجدد هماهنگی در ارگانیسم بدن و ذهن است.

۱۲ علامت چاکرای ساکرال Sacral Chakra ناسالم
بهترین راه برای تشخیص اینکه آیا نیاز به انجام کاری برای چاکرای خاجی دارید ، توجه به افکار ، احساسات ، اعمال و احساسات جسمی در بدن است.

در اینجا برخی از علائم وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

نشانه های چاکرای خاجی Sacral Chakra نا متعادل و ضعیف

شما به هر چیزی که لذت دارد مانند غذا ، قمار ، رابطه ، کار ها ، الکل ، مواد مخدر ، خرید اجباری و بی دلیل و غیره معتاد هستید.
از نظر احساسی بی حسی یا معمولا احساس سرما می کنید .
از نظر جنسی خونسرد ، و میل جنسی کم دارید یا بر عکس .
روانی رنجور  – نمی توانید از عهده خودانگیختگی یا عدم اطمینان برآیید
مشکلات تولید مثل ناباروری ، ناتوانی جنسی یا مشکلات قاعدگی
دائماً خسته شده اید و انرژی کمی برای هر کاری دارید
شما بیان احساسات و خواسته های واقعی خود را سرکوب میکنید
شما از نظر احساسی بسیار واکنش پذیر هستید و یک آدم آشفته هستید
شما از نظر عاطفی بیش از حد حساسی هستید یا بر عکس .
شما خلاقیت خود را از دست داده اید و مسدود شده اید ، و تمایل دارید راجب هرچیزی مدت طولانی فکر کنید.
شما دچار کمردرد ، کلیه یا معده و مشکلاتی مانند پروستات و بیماری هایی در ناحیه تناسلی هستید .

در این لیست می توانید با چند مورد از این علائم ارتباط برقرار کنید؟ یا نشانه هایی از آن دارید ؟

آیا شما چاکرای ساکرال شما مشکل دارد؟
آیا می دانید در واقع دو نوع عدم تعادل چاکرا وجود دارد؟

در حالی که یک چاکرای خاجی ضعیف یا از نظر انرژی “بی حس” است ، و پیش فعال این چاکرا از نظر انرژی تهاجمی است.

در اینجا تجزیه و تحلیل تفاوت بین این دو:

چاکرای خاجی بسته شده = بی روح ، تنبل ، منفعل ، مسدود
چاکرای خاجی پیش فعال  = پر جنب و جوش ، آشفته ، واکنش پذیر ، پرخاشگر

بنابراین ، اگر دچار چاکرای خاجی ضعیف باشید ، بیشتر در معرض مسائلی مانند جدا شدن ، سردی عاطفی و برافروختگی جنسی خواهید بود. از طرف دیگر ، اگر چاکرای خاجی پیش فعال داشته باشید ، مستعد وابستگه ، انفجار عاطفی و اعتیاد جنسی خواهید داشت.

۱۶ روش درمانی چاکرای ساکرال
تصویر بهبودی چاکرای ساکرال
بنابراین چاکرای خاجی سالم و متعادل چه شکلی است و چه حسی دارد؟

وقتی یک چاکرای خاجی پاک ، قوی و هماهنگ داشته باشید ، ابتدا احساس راحتی خواهید داشت. دیگر با گناه یا افراط در رابطه جنسی مبارزه نخواهید کرد ، اما به احترام جنسیت مقدس خود آمده و از آن به روشی متعادل لذت خواهید برد. نه تنها از لذت های زندگی لذت خواهید برد ، بلکه در تجربه زندگی و علاقه خود به آن باز خواهید بود. هم از نظر احساسی باز خواهید بود  نه تنها این ، بلکه یک بار دیگر جریان خلاقیت خود را باز می یابید و از خودانگیختگی و از زندگی لذت خواهید برد.

در اینجا برخی از بهترین روشهای بهبود چاکرای خاجی وجود دارد که من شخصاً با آنها آزمایش کردم:

۱. کاتارسیس احساسی را تمرین کنید . بپرید ، جیغ بزنید ، بخندید ، گریه کنید ، یا سایر اشکال فیزیکی کاتارسیس که احساسات جمع شده ی درون را آزاد می کند.

۲. بیان درونی خود را خلاقانه بیان کنید . فعالیت هایی که واقعا دوست دارید انجام دهید و بدانید پیشرفت در هر کاری ، فداکاری و تمرین نیاز دارد.

۳. انسداد جنسی خود را شناسایی کنید

از کودکی به چه عقاید ، ایده آل ها و تعصبات نسبت به رابطه جنسی داشته اید؟ ممکن است دوست داشته باشید این انسدادها را بنویسید یا در مورد آنها با یک دوست یا مشاور خوب صحبت کنید. به محض شناسایی این انسداد ها ، می توانید ساختارشکنی کنید.

۴- استفاده از سنگ های چاکرای خاجی . مانند عقیق کارلین و نارنجی ، کلسیت نارنجی ، کهربا – سان استون  سیترین نارنجی و …

۵- مراقب عوامل محرک خود باشید : با آگاهی از عوامل محرک احساسی ، می توان انفجار احساسات را متعادل کرد. به عنوان مثال ، اگر متوجه شدید که هنگام عصبانیت مشت های شما شروع به جمع شدن می شود ، آرام آرام آنها را باز کرده و نفس عمیق بکشید. اگر دمای بدن شما در حول یک موضوع خاص افزایش می یابد ،آنها را شناسایی کرده و در آن لحظه حساس آرام شوید .

۶. مصرف زنجبیل

زنجبیل یک گیاه گرم کننده و تحریک کننده است که برای چاکرای خاجی بسیار عالی است. سعی کنید بیشتر با زنجبیل آشپزی کنید ، از روغن زنجبیل استفاده کنید یا دم کرده چای زنجبیل بنوشید.

۷. ریشه اعتیاد خود را کاوش کنید

اعتیاد راهی برای گذر با واقعیت و پر کردن جای چاکرای خاجی در زندگی است. با یک دوست یا درمانگر ، در مورد علت اعتیاد شما تحقیق کنید. سوالاتی از این قبیل را بپرسید “وقتی شروع به اعتیاد کردم این در چه مکانی از زندگی من بود؟” “چه احساسی دارم این اعتیاد برای من به ارمغان می آورد؟ اگر از یک اعتیاد جدی رنج می برید ، حتماً قرار ملاقات با یک متخصص ترک اعتیاد را تعیین کنید.

۸- مراقبت از خود و بدن خود

خود و و بدن خود را دوست داشته باشید . ورزش کنید .

۹. رنگ درمانی را امتحان کنید

رنگ نارنجی ،  را به زندگی خود وارد کنید زیرا رنگ چاکرای ساکرال نارنجی است. به عنوان مثال ، لباس نارنجی بپوشید ، خود را با اشیای نارنجی محاصره کنید و خلاقیت خود را با رنگ نارنجی بیان کنید.

۱۰. تجسم چاکرای خاجی را  در محل آن در بدن خود انجام دهید

نور نارنجی درخشان را تصور کنید که سه سانتیمتر زیر ناف در شکم شما قرار دارد. احساس و تجسم کنید

۱۱. کاری خودجوش انجام دهید

به خود اجازه دهید کاری را انجام دهید که معمولاً انجام نمی دهید. چرخه زندگی سخت و غیرخلاقانه را بشکنید! به عنوان مثال ، فیلمی را که هرگز تماشا نمی کنید تماشا کنید ، به مکانی که هرگز فکرش را نمی کردید سفر کنید .

۱۲. از نظر جنسی خلاق باشید

با شریک زندگی خود از نظر جنسی با خلاقیت رابطه بر قرار کنید .

۱۳.  اطراف چاکرای خاجی روغن های گیاهی بزنید .

از روغن هایی مانند زنجبیل ، پرتقال ، یاسمن ، نرولی ، گل محمدی ، ترنج استفاده کنید.

۱۴. یوگا درمانی برای بهبود چاکرای خاجی

یوگا یک روش شگفت انگیز برای باز کردن انقباضات مسدود شده انرژی در بدن است. ژست های کبرا ، پروانه ، شتر ، الهه ، جنگجوی معکوس و کبوتر را امتحان کنید.

۱۵. اظهارات روزانه را بیان کنید

آنچه شما فکر می کنید همان چیزی است که آشکار می کنید. با تکرار تأییدیه های زیر با صمیمیت و خونسردی ، از بهبود چاکرای مقدس خود حمایت کنید ، “من به خودم اجازه می دهم احساسات خود را احساس کنم” ، “من به اشتیاق خود اهمیت میدهم ” ، “من برای خود ارزش قائل هستم .

و به بدنم احترام میگذارم “،” رابطه جنسی من مقدس است “،” من احساسات خود را با خلاقیت بیان میکنم .

۱۶. مانترا “Vam” را برای خود بخوانید

واااام را بصورت کشیده با نفس کشیدن عمیق و متداول بیان کنید

همچنین می توانید سعی کنید شوخ طبعی بیشتری در زندگی خود بگنجانید. سعی کنید فیلم های خنده دار تماشا کنید یا خود را با افراد خونسردی که با چاکرای خاجی در ارتباط هستند محاصره کنید.

با کودک درون خود دوست شوید ، بهبود دهید و او را پرورش دهید. به ریشه درد خود بروید و الگوهای قدیمی را تغییر دهید. این یک کار شدید و قدرتمند است .

مشاوره نهایی در زمینه بهبود چاکرای خاجی Sacral Chakra
بعد از خواندن همه این اطلاعات ، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه کارهایی باید بعد انجام دهید.

من توصیه می کنم از لیست بالا تعداد کمی فعالیت انتخاب کنید که به طور طبیعی به آن علاقه مند هستید. اطمینان حاصل کنید که دچار انسداد چاکرای خاجی Sacral Chakra هستید و بر این اساس انتخاب کنید. چند هفته با هر روش بهبودی آزمایش کنید و احساس خود را مشاهده کنید.

هیلند را در اینستاگرام دنبال کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *