نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Rudraksha فواید و خواص دانه رودراکشا

Rudraksha فواید و خواص دانه رودراکشا

Rudraksha فواید و خواص دانه رودراکشا

نام سانسکریت از کلمات Rudra (نام دیگر لرد شیوا) و akṣha (“چشم”) تشکیل شده است. همچنین به عنوان “چشم لرد شیوا” شناخته شود.

هندو ها اعتقاد دارند که مهره رودراکشا Rudraksha در اصل از اشک شیوا آمده است. طبق افسانه ها ، گفته می شود لرد شیوا ۱۰۰۰ سال در مراقبه به سود همه موجودات صرف کرده است ، و با باز شدن چشمانش ، قطرات اشک از چشم او سرازیر شده و بر روی زمین فرود می آیند و به عنوان درخت مقدس رودراکشا به دنیا می آیند.

گفته می شود رودراکشا Rudraksha از چشم لرد شیوا تکامل یافته است ، و رودرا نام دیگری برای لرد شیوا و آکشا به معنی چشم است. آکشا همچنین به حروف الفبای سانسکریت – که Varna نامیده می شود – اشاره می کند و به همین ترتیب می توان به عنوان دانه ای استنباط کرد که در آن گروهی از حروف سانسکریت بنام Varna زندگی می کنند.

در فرهنگ هندو چشم شیوا قوی ترین مظهر نیروی کیهانی محسوب می شود. از این رو رودراکشا مورد احترام و همچنین منشأ رسیدن به خود برتر است. معمولاً اعتقاد بر این است که رودراکش نمادی از پیوند زمین و خداوند است.

فواید رودراکشا

زنبورهای رودراکشا Rudraksha بسیار نادر و گرانبها هستند. از نظر روحانی قرن هاست که برای مراقبه استفاده می شود . یوگیس و مونک های آسیایی دریافتند که صرف استفاد ه از مهره های رودراکشا به طور حیرت انگیزی آرامش فوق العاده ای را به آنها می دهد ، تمرکزی که به آنها کمک می کند برای مدتی طولانی با کنترل چشمگیر بر ذهن خود مراقبه کنند. بودا مهره های رودراکشا را به همراه دالایی لاما ، گاندی و بسیاری از یوگی های روشنفکر هندی استفاده میکردند .

از زمان های بسیار قدیم ، قدرت مهره های مقدس رودراکشا Rudraksha در متن های مختلف مذهبی هندو موجود در وداها . پوراناس و اوپانیشاد نوشته شده است. خصوصیات الهی این مهره اولین بار در کتاب  هندو باستان مشاهده شد و در طول اعصار اعلام می شد: آنها با آرامش برکت می بخشند. محافظت در برابر نیروهای شرور و ارواح از فرد استفاده کننده در برابر مرگ تصادفی زودرس یا نابهنگام محافظت می کند. اگر پوشیدن مهره هنگام مرگ فرد از چرخه کارمای تولد و مرگ آزاد می شود: نیروانا ، موکشا . صلح و سعادت را برکت می دهد. هر رودراکشا مانند یک مولد انرژی زیستی عمل می کند ، میدان انرژی ، چاکراها ، انرژی کندالینی و ۱۰۸ مرکز عصبی حساس در مغز انسان را شارژ می کند.

Rudraksha فواید و خواص دانه رودراکشا

این دانه از دل طبیعت از درخت رودراکشا تشکیل می شوند ، آنها در طبیعت و همچنین در مزارع پایدار رشد می کنند. گفته می شود درختان و مهره های رودراکشا که در هیمالیا یافت می شوند ، بیشترین قدرت و انرژی را دارند ، زیرا آنها از سرزمین های  رودخانه های هیمالیا تغذیه می شوند. آنها در هیمالیا در هند و نپال ، مالزی ، اندونزی . گینه نو به استرالیا . گوام و هاوایی یافت می شوند. با این حال ، بیشتر درختان رودراکشا در جزایر جنوب شرقی آسیا . جاوا ، سوماترا ، بورنئو . بالی ، جاوا ، تیمور (اندونزی) نپال و هند یافت می شوند. حدود ۷۰٪ از درختان رودراکشا در اندونزی . ۲۵٪ در نپال و ۵٪ در هند یافت می شوند.

از نظر دارویی به این موارد مشهورند: بسیاری از بیماریهای ذهنی و بدن را التیام می بخشند . هنگام برخورد روی پوست خنک می شوند . بیماری قلبی را کاهش می دهند و فشار خون را کاهش می دهند ، وضوح ذهنی ، حافظه و آگاهی عمومی را تقویت می کند ، سیستم اعصاب مرکزی را آرام می کنند ، ذهن را آرام می کنند ، ایمنی . انرژی و استقامت را افزایش دهید . و تمام ذهن و بدن را جوان کنید.

فواید رودراکشا

در طول سالها تحقیقات علمی گسترده ای توسط دانشمندان برجسته در دانشگاههای هند و اکنون نیز در غرب انجام شده است. یافته های آنها ثابت کرده است که مهره های رودراکش از خاصیت الکتریکی و مغناطیسی خاصی برخوردار هستند . و هنگامی که بر روی پوست و به ویژه در قلب قرار می گیرند . از طریق روش های مفید بر روی شبکه عصبی انسان ما عمل می کنند. این می تواند میدان مغناطیسی قلب را متعادل کند . میزان نبض را کنترل کند . گردش خون را بهبود بخشد و خون را تصفیه کند. هنگامی که از رودراکش استفاده می کنیم . در حالی که ارتعاشات این موجودات زنده خالص را حس می کنیم . کیسه های اکسیژن ، کربن و هیدروژن را علیه بدن خود حمل می کنیم. رودراکشها همچنین با انتشار برخی مواد شیمیایی در بدن که مسئول احساسات مثبت و ذهن آرام هستند .

سطح یون منفی را افزایش داده و مستقیماً بر روی سیستم عصبی مرکزی ما عمل می کنند. فقط به همین دلیل بسیاری از افراد در هنگام استفاده از رودراکش از استرس . افسردگی و رخوت رهایی یافته اند. همچنین گفته می شود رودراکش انرژی خورشیدی را جذب و ذخیره می کند و بنابراین این انرژی خورشیدی را در تمام قسمت های بدن آزاد و توزیع می کند.

Rudraksha فواید و خواص دانه رودراکشا

یک رودراکشا مالا معمولی با تعداد ۱۰۸ مهره ساخته می شود. مهره ۱+ Sumeru یا The Guru Bead نامیده می شود و قرار نیست هنگام خواندن مانترا از آن عبور شود – به عنوان مرزی برای بازگشت در جهت معکوس برای شمارش بیشتر در نظر گرفته می شود. به این ترتیب .

گورو یا Sumeru Bead هنگام نگه داشتن مالا در بالا قرار می گیرد و نشان دهنده مطلق یا گورو است و قرار نیست در هنگام مانترا ژاپا یا تلاوت از آن عبور شود ، زیرا نمادی از هوشیاری مطلق یا عالی است ، و به احترام ، ما هرگز “آن را پا نمی گذاریم” یا از آن عبور نمی کنیم.

بر بدن خود برای محافظت ، نعمت ، خوش شانسی ، سلامتی و رفاه و تکامل معنوی استفاده باید کرد .

برای بهبود کبد ، کلیه ها ، ریه ها ، قلب ، سینه ها ، اختلالات جنسی . حافظه . استخوان ، آرتروز ، گوش ها .

ران ها و تنظیم فشار خون ، دیابت ، چربی و تصفیه خون مفید است. به طور کلی ، برای سلامتی فرد عالی است. همچنین گفته می شود که باعث تقویت شهرت . صلح و رفاه و حل کردن کارما و ترس می شود. این برای تکامل معنوی استفاده می شود. استفاده از رودراکش منجر به از بین رفتن کارمای منفی حاصل از تولد های قبلی می شود که باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی فعلی می شود.

بعد از خرید رودراکشا Rudraksha جهت پاکسازی آن به مدت زمان ۱۸ تا ۲۷ دقیقه آن را زیر آب روان جاری قرار دهید و از دادن آن دست دیگران خودداری کنید .

خرید دستبند رودراکشا از اینستاگرام

فواید سنگ گارنت

لینک های مرتبط با رودراکشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *