نوشته شده در یک دیدگاه

فواید سنگ یاقوت – خواص درمانی Ruby – خاصیت گوهر

فواید سنگ یاقوت | خواص | چاکرا | Ruby

فواید سنگ یاقوت – خواص درمانی Ruby – خاصیت گوهر

فواید سنگ یاقوت خواص درمانی Rubyخاصیت گوهر

رنگ: قرمز، صورتی مایل به قرمز، نارنجی قرمز، قرمز با بنفش، شراب عمیق .
سختی: 9
فواید سریع : دگرگونی، اشراق معنوی. خوش بینی ، تجلی
احساسات : رفع خشم منفی بافی، پریشانی . رنج، شجاعت، الهام، محافظت، ترس
ذهنی : عشق، تجلی، دگرگونی، حفاظت . زمینه سازی
فیزیکی : تولید مثل، بهبود اختلال عملکرد جنسی، تب . عفونت، قاعدگی، گردش خون، قلب، لنف
چاکرا : ریشه

یاقوت آتشین و فریبنده است ، سنگی از اشراف است که با شکوه ترین جواهرات ، ملکه سنگ ها و سنگ پادشاهان به حساب می آید .

باستانی ها معتقد بودند که از نظر فضیلت از تمام سنگ های قیمتی دیگر پیشی می گیرد و ارزش آن حتی از الماس نیز فراتر می رود . گفته می‌شود که امپراتور چین، کوبلای خان، یک شهر کامل را در ازای یک یاقوت قابل توجه پیشنهاد داده بوده است . 

یاقوت سرخ با اشتیاق، رفاه، سنگ عشق، اعتماد به نفس، انگیزه، قدرت و بهبود جنسی همراه است.

بسیاری از فرهنگ‌ها در گذشته یاقوت را نماد خورشید می‌دانستند . آن را به‌عنوان یک طلسم برای دفع آفات، طاعون، حل همه اختلافات، برای محافظت، افزایش تمرکز، انگیزه، ایجاد صلح، تحریک جریان خوشبینی در سراسر جهان استفاده شده است .

یاقوت یکی از چهار گروه بزرگ سنگ های قیمتی به همراه الماس، یاقوت کبود و زمرد است. از نظر سختی، پس از الماس در رتبه دوم قرار دارد. این یک سنگ قیمتی کمیاب است که به رنگ قرمز است اما در طبیعت با رنگ های ظریف صورتی، نارنجی، بنفش و شرابی یافت می شود. سایر تغییرات رنگ کوراندوم به Sapphires یا , یاقوت کبود اختصاص داده شده است.

فواید سنگ یاقوت Ruby

خواص سنگ یاقوت – فواید درمانی Ruby – خاصیت گوهر

خواص سنگ یاقوتفواید درمانی Ruby – خاصیت گوهر

فواید سنگ یاقوت در بسیاری از فرهنگ ها در طول تاریخ مورد احترام است . همیشه سنگی برای شور ، محافظت و رفاه بوده است .

افسانه ها ادعا می کنند بدن را ایمن نگه می دارد و غم و اندوه و افکار احمقانه را از خود دور می کرد . شهرت داشت که به صاحبش آرامش می بخشد ، رویاهای وحشتناک را از بین می برد ، شهوت را مهار می کند و به حل اختلافات کمک می کند . 

امروزه، خواص متافیزیکی یاقوت  هنوز هم برای دارندگان آن حیرت آور است . این سنگ نفیس پرتو قرمز خالص بی‌نظیری را در قلمرو معدنی ساطع می‌کند .

چاکرای ریشه را به طور کلی فعال و تحریک می کند . نشاط و  انرژی نیروی حیات را در سراسر بدن فیزیکی و روح افزایش می دهد .

ذهن شفاف، تمرکز و انگیزه را افزایش می دهد . حس قدرت را برای دارنده به ارمغان می آورد . اعتماد به نفس و عزم راسخی که بر ترس غلبه می کند و فرد را به سوی رفاه و موفقیت سوق می دهد تزریق میکند .

تک تک یاقوت های طبیعی دارای عیوب و ناخالصی هایی در ساختار کریستالی خود هستند. این اجزاء به عنوان “ابریشم” شناخته می شوند و به ما کمک می کنند تا سنگ های قیمتی طبیعی را از سنگ های مصنوعی تشخیص دهیم.

افسانه های باستانی – بهبود – معنی و مفهوم

افسانه های باستانی – بهبود – معنی و مفهوم

خواص درمانی یاقوت سرخ
یاقوت میل شدیدی را در ما ایجاد می کند که زندگی خود را کاملاً زنده زندگی کنیم . این سنگ ما را تشویق می کند که خودجوش تر، کنجکاوتر، شجاع تر باشیم . مایل باشیم که سعادت خود را به هر کجا که ممکن است منجر شود دنبال کنیم. یاقوت اساساً سنگی مثبت و تأیید کننده زندگی است و بنابراین هیچ صبری برای رفتارهای ویرانگر یا ذهنیت قربانی ندارد.

یاقوت سرخ از افکار منفی محافظت می کند و ما را تشویق می کند که چیزی را که رشد ما کمک نمی کند تغییر دهیم .

یاقوت حالاتی را به زندگی روزمره ما تزریق می کند و می تواند به ما نشان دهد که چگونه از یک مکان بدون نیاز به عقب نشینی از دنیای گسترده تر زندگی کنیم. یاقوت حالات باورنکردنی برای تجلی است. به ما می آموزد که چگونه افکار و خواسته های خود را به واقعیت فیزیکی تبدیل کنیم. یاقوت سرخ با چاکراهای ریشه و قلب هماهنگ است و با علائم نجومی شهریور، آبان و آذر مرتبط است. به عناصر زمین متصل است .

خواص درمانی عاطفی یاقوت سرخ
یاقوت سنگی پرشور است که عشق و دوستی را جذب می کند و می تواند به ما در ایجاد و حفظ روابط سالم کمک کند. یاقوت سرخ همچنین می تواند به ما کمک کند تا احساسات و باورهای خود را در مورد خود کشف کنیم، به ویژه در مورد تصویر بدن و/یا داشتن حق احساس برخی احساسات یا داشتن خواسته های مختلف.

سلامت روان – بهبود فیزیکی و عاطفی

سلامت روان – بهبود فیزیکی و عاطفی

برای هر کسی که احساس می‌کند بی‌ارزش یا گناهکار است، روبی اطمینان و تایید می‌دهد. به خصوص برای تسکین احساس گناه بازماندگان خوب است و ما را در طول دوره های PTSD ایمن نگه می دارد. یاقوت به عنوان نوری در تاریکی عمل می کند و هر زمان که گرفتار احساسات منفی شدیم ما را به شادی بازمی گرداند. به ما یادآوری می کند که زندگی خوب است و ما قدرتمندتر و توانمندتر از آنچه می دانیم هستیم.

خواص درمانی روان یاقوت سرخ
روبی – یاقوت سرخ ما را تشویق می کند تا فعالانه در اجتماعات خود شرکت کنیم و از فعالیت های اجتماعی لذت ببریم. ذهن ما را تحریک می کند و به ما کمک می کند درگیر، متفکر بمانیم و بتوانیم تحت فشار عملکرد خوبی داشته باشیم.

یاقوت ما را تشویق می‌کند که حس نجابت را در خود پرورش دهیم، الگوبرداری کنیم و از نیازمندان مراقبت کنیم. این به ما یادآوری می‌کند که بر اساس ارزش‌های واقعی‌مان عمل کنیم، نه صرفاً برای منافع شخصی‌مان . کمک میکند بهترین بخش‌های خود و دنیایمان را پرورش دهیم.

یاقوت خلاقیت، هدف گذاری و حل مسئله فعال را تشویق می کند. همچنین سنگ فراوانی شگفت انگیزی است که به ما کمک می کند تا ثروتمندتر شویم و بدانیم چگونه از آن ثروت در راه های مثبت استفاده کنیم این ثروت میتواند در ابعاد معنوی و مادی ظاهر شود .

سلامت روان – بهبود فیزیکی – اهمیت سلامتی

سلامت روان – بهبود فیزیکی – اهمیت سلامتی

یاقوت سرخ برای کسانی که بدنبال سلامتی و زندگی شادتر هستند توصیه می شود. یاقوت سرخ به ما کمک می کند تا باورهای خودآگاه و ناخودآگاه خود را کشف کنیم و درک کنیم که چگونه آنها در عادات روزانه و وضعیت سلامتی ما ظاهر می شوند.

یاقوت به ما آنقدر شجاعت و عشق به خود می دهد تا باورهای منفی را رها کنیم و سبک زندگی خود را به بهتر تغییر دهیم. اگر به حمایت بیشتر از سلامت روان نیاز داریم. روبی ما را تشویق می‌کند که به دنبال آن باشیم و به این فرآیند اعتماد کنیم. این یک سنگ عالی برای هر مشکل سلامتی مربوط به قلب یا سیستم گردش خون و همچنین برای مشکلات باروری است. یاقوت یک حامی فوق العاده و بسیار دوستانه است زمانی که ما از نظر جسمی و روحی خسته هستیم و نیاز داریم از چیزی فراتر از خود انرژی قرض کنیم.

خواص سنگ یاقوت سرخ

خاصیت سنگ یاقوت – فواید درمانی Ruby – خواص گوهر

خاصیت سنگ یاقوت – فواید درمانی Ruby – خواص گوهر

خواص سنگ یاقوت  : سنگ یاقوت آغازگر لذت بردن از زندگی است . میل و انرژی جنسی را افزایش می دهد و ممکن است برای فعال کردن کندالینی استفاده شود . یاقوت همیشه با عشق، به ویژه تعهد پرشور وفادار و نزدیکی همراه بوده است. در عهد باستان، یاقوت‌ها به عنوان سنگ‌های عروسی در نظر گرفته می‌شدند .

یاقوت طبیعی یکی از چهار سنگ قیمتی گرانبها (شامل الماس، زمرد و یاقوت کبود) است که به نادر بودن ، ارزش پولی و سختی آن شناخته شده است (پس از الماس، دومین سنگ است). یاقوت قرمز کورندوم است، یک ماده معدنی اکسید آلومینیوم با کروم که مسئول رنگ قرمز و غنی آن است . این نام از کلمه لاتین rubeus به معنای قرمز گرفته شده است و تا سال 1800 که یاقوت سرخ به عنوان انواع کوراندوم شناخته شد .

اسپینل قرمز، تورمالین و گارنت نیز به عنوان یاقوت سرخ شناخته می شدند . تمام رنگ های دیگر کوراندوم به عنوان یاقوت کبود شناخته می شوند که با نام لاتین Sapphire نامگذاری شده است .

استفاده از جواهرات ساخته شده از سنگ یاقوت سرخ باعث تحریک و تقویت نشاط و انرژی کل بدن می شود. می تواند افراد بیش فعال را آرام کند. اگر مشکلاتی را در رابطه با عشق تجربه می کنید، گفته شده است داشتن یاقوت به شما کمک می کند تا یک فرد دوست داشتنی پیدا کنید، احساسات شما را رها می کند و عاشقانه، رابطه و تعهد را تشویق می کند.

این سنگ اغلب برای تمرکز و آگاهی بهتر استفاده می شود، به اختلافات کمک می کند، ترس از شر را کاهش می دهد و در طول شب محافظت می کند.

خاصیت درمانی چاکرا

بهبود بخشی فیزیکی

بهبود بخشی فیزیکی

  • کمک به بهوبد خون، قلب، عروق کرونر، بطن ها. اختلالات قلبی، بیماری های قلبی، گردش خون، جریان خون .
  • بارداری، سم زدایی، لنف، تب، عفونت
  • جریان قاعدگی، درد قاعدگی، اندام های تناسلی، اختلالات جنسی، ناتوانی جنسی، باروری

یاقوت سرخ به عنوان یکی از بهترین سنگ های قیمتی مرتبط با خون، قلب، عروق کرونر و بطن ها در نظر گرفته می شود. برای تحریک گردش خون و جریان خون خوب عالی است. علاوه بر این، سنگی عالی برای درمان بیماری ها و اختلالات مرتبط با قلب است. به همین دلیل، اگر با قلب خود مشکل دارید، باید از جواهرات ساخته شده از این سنگ قرمز رنگ استفاده کنید.

یاقوت سرخ به دلیل خواصی که در تنظیم جریان قاعدگی، دردهای مرتبط با آن و تسکین دردهای قاعدگی دارد. کمک بزرگی برای خانم ها محسوب می شود. علاوه بر مشکلات قاعدگی، خواص درمانی فیزیکی این سنگ با اختلالات جنسی، ناتوانی جنسی، مشکلات یائسگی و ناباروری مرتبط است.

همانطور که می بینید، این سنگ هم برای خانم ها و هم برای آقایان مفید است و به آنها کمک می کند تا با مشکلات و مسائل خود کنار بیایند.

بسیاری از فرهنگ ها از این سنگ قیمتی به عنوان سنگ شور، رفاه، فراوانی، عشق و محافظت یاد می کنند. این سنگ به دلیل خاصیت افزایش اعتماد به نفس، تحریک قلب، افزایش میل جنسی و انرژی فیزیکی شناخته شده است.

سنگ یاقوت

مشخصات کوتاه و کلی

نشاط را افزایش می دهد – انگیزه را افزایش می دهد . انرژی فیزیکی را تحریک می کند – کاوش در افکار و ایده های جدید را تشویق می کند .

احساس اشتیاق هم در زندگی و هم در روابط را تقویت می کند . ایجاد تعادل احساسی و کمک به بهبود قلب – تقویت احساس عشق الهی .

انگیزه و تعیین اهداف واقع بینانه را بهبود می بخشد . قلب را متعادل می کند و اعتماد به نفس را القا می کند . بر خستگی و بی حالی غلبه می کند و قدرت و نشاط را بهبود می بخشد. بیش فعالی را آرام می کند .

در گذشته اعتفاد بر این بوده بر گردن خون و سیستم لنفاوی تاثیرات مثبتی ایجاد میکند . کمک به غده فوق کلیوی، کلیه ها، اندام های تناسلی و طحال درمان تب، بیماری های عفونی .

یک ابزار دیدن اعداد برای کمک به شما در انجام وظایف . در گذشته اعتقاد بوده است برای افزایش باروری مفید است – قدرت – انگیزه . پشت کار – تلاش برای بقا و اتمام کار .

خرید سنگ یاقوت

1 دیدگاه دربارهٔ «فواید سنگ یاقوت – خواص درمانی Ruby – خاصیت گوهر»

  1. با سلام و خسته نباشید بسیار عالی ممنون از اینهمه اطلاعات و آموزشهای شما موفق باشید در پناه خدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *