نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

فواید سنگ عقیق سرخ – خواص درمانی – خاصیت Red Agate

فواید سنگ عقیق سرخ | خواص درمانی | چاکرا | Red Agate

فواید سنگ عقیق سرخ – خواص درمانی – خاصیت Red Agate

عقیق سرخفواید سنگ عقیق سرخخواص درمانیخاصیت Red Agate

عقیق عملکرد ذهنی را تقویت می کند، تمرکز را بهبود می بخشد. ادراک و توانایی های تحلیلی را افزایش می دهد. یک سنگ تسکین دهنده و آرام بخش است که خشم درونی، اضطراب را التیام می بخشد . و به تقویت روابط کمک می کند. عقیق امنیت و ایمنی را القا می کند .

عقیق سرخ (عنصر: آتش) که توسط بسیاری به نام عقیق خونی نیز شناخته می شود. این سنگ در روم باستان برای محافظت در برابر نیش حشرات و التیام خون و همچنین برای ایجاد آرامش و صلح استفاده می شد.

این سنگ معمولاً برای تشویق جریان خوش شانسی استفاده می شود. این خوش شانسی که برای ترویج رفاه و رشد همه چیز استفاده می شود، ممکن است هم برای تجارت و هم برای زندگی خصوصی مورد استفاده قرار گیرد.

فواید سنگ عقیق سرخ - خواص درمانی - خاصیت Red Agate

خواص سنگ عقیق سرخ – فواید درمانی – بهبود با Red Agate

خواص سنگ عقیق سرخ – فواید درمانی – بهبود با Red Agate

سنگ جنگجو , افزایش و بازبابی انرژی و توان . در گذشته سربازان از آن استفاده میکردند تا در نبرد پیروز باشند . محافظت , اطمینان و قدرت بقا در چالش ها .

ایجاد حس تازه‌ای از اشتیاق .  بر ذهن، بدن و روح شما تأثیر مثبت بگذارد . درمانی عاطفی

پاکسازی افکار بد بینی . کمک به  خلق و خوی بد . عقیق قرمز حالات پر جنب و جوشی را ساطع می کند که می تواند بر قلب و ذهن تاثیر بگذارد . این سنگ فقط افکار بد را از بین نمی برد. این الگوهای تفکر ویرانگر را با روش های جدیدی برای برخورد با چالش های زندگی جایگزین می کند.

اشتیاق , شعله ور امید . عبور از خاطرات بد . دوری از احساس تردید . تفکر منطقی . مبارزه با ترس ها و شک های درونی . برانگیختن خلاقیت و روش هایه جدید .

عقیق سرخ می‌تواند پوشنده را در برابر آسیب‌ها و موارد بد محافظت کند و به شما کمک می‌کند تا منفی‌گرایی را قطع کنید. انرژی فیزیکی را تحریک می کند و نشاط جنسی و میل جنسی را نیز بهبود می بخشد. نیروی زندگی را تحریک می کند که باعث می شود احساس حیات و انرژی بیشتری داشته باشید.

خواص سنگ عقیق سرخ - فواید درمانی - بهبود با Red Agate

معنی و مفهوم – سلامت روان – بهبود روحی و روانی

معنی و مفهوم – سلامت روان – بهبود روحی و روانی

عقیق قرمز از چاکرای اولیه بدن ما محافظت می کند که معمولاً چاکرای ریشه نامیده می شود. عقیق قرمز ایمنی و سرزندگی را افزایش می دهد.

عقیق قرمز برای اختلالات خونی بسیار مفید است . همچنین می توان از آن برای کمک به بهبود کارایی تمام عملکردهای بدن و هرگونه آسیب پوستی ناشی از سوختگی یا سوختگی استفاده کرد. هنگامی که تغیراتی را تجربه میکنید عقیق سرخ به شما هماهنگی میدهد تا تصمیم گیری بهتری داشته باشید .

سخت است که عاشق عقیق نشویم. این سنگ‌های قیمتی زیبا، رنگارنگ و شادی‌بخش جزو متنوع‌ترین سنگ‌های قیمتی در دنیای کریستال هستند.

این کریستال شفابخش با نشاط آتشین ارتباط قدرتمندی با مراکز پایین انرژی، به ویژه چاکرای ریشه و چاکرای خاجی دارد. با این حال، ارتعاش چند وجهی آن همچنین می تواند چاکراها، به ویژه شبکه خورشیدی، چاکرای قلب و چشم سوم را متعادل کند.

اگرچه عقیق سرخ یک سنگ تولد سنتی نیست، اما اخترشناسان ادعا می کنند عقیق قرمز برای متولدین زودیاک برج جدی ( دی ماه ) میل خاصی دارد. اعتقاد بر این است که اسفندی ها، برج اردیبهشت و آبان نیز از درخشش گرم عقیق قرمز بهره می برند.

در این راهنما، تاریخچه پشت این کریستال را بررسی خواهیم کرد و دریابیم که در کجای زمین یافت شده است. همچنین روش های مختلف و ساده ای را برای استفاده از این ابزار جامع برای حمایت از سلامت جسمی، عاطفی و معنوی خود یاد خواهید گرفت.

فواید سنگ عقیق سرخ - خواص درمانی - خاصیت Red Agate


خاستگاه – تاریخچه و پیدایش

خاستگاه – تاریخچه و پیدایش


کلمه Agate از رودخانه Achates در سیسیل ایتالیا الهام گرفته شده است. جایی که ذخایر بزرگی از این ماده معدنی در زمان امپراتوری روم یافت شد. اگرچه رومی ها و یونانی ها ادعا می کردند که اولین کسانی بودند که آن را پیدا کردند. یافته های باستان شناسی وجود دارد که عقیق را به دوره نوسنگی بازمی گرداند. برعکس، شواهد محکمی وجود دارد که گوهر محبوب در میان تمدن های مصر باستان و بابل بوده است.

دستبندهای عقیق و سایر جواهرات علیرغم اینکه توسط فرهنگ های مختلف در نقاط مختلف جهان تهیه شده بودند. همیشه یک چیز مشترک داشتند: اعتقاد بر این بود که آنها طلسم های محافظتی قدرتمندی هستند که از پوشنده خود در برابر چشم بد محافظت می کنند و شانس خوبی را به خود جلب می کنند.

دریانوردان باستان طلسم‌هایی را حمل می‌کردند که با مهره‌های عقیق قرمز و سایر عقیق‌ها ساخته می‌شد، زیرا ادعا می‌کردند که این سنگ از آنها در برابر بادهای تند، رعد و برق و دریاهای مواج محافظت می‌کند.

شفا دهندگان قدیم به قدرت شفابخش عقیق قرمز اعتقاد زیادی داشتند به طوری که برای مقابله با سم نیش مارهای سمی، آن را به صورت پودر ریز آسیاب می کردند و با آب مخلوط می کردند. اغلب با جاسپر قرمز اشتباه گرفته می شد، حتی اگر جاسپر مات است و عقیق با ماهیت نیمه شفافش مشخص می شود.

عقیق قرمز سنگی نیمه قیمتی است که از خانواده معدنی کلسدونی است. این واقعا منحصر به فرد است زیرا در هر رنگ ممکن ساخته شده توسط زمین وجود دارد. برخی از معروف ترین و محبوب ترین عقیق ها عبارتند از:

خواص-سنگ-عقیق-سرخ-فواید-درمانی-بهبود-با-Red-Agate

برخی از انواع مختلف

برخی از انواع مختلف

عقیق ساردونیکس : زیر گونه ای از عقیق قرمز با رنگ های قهوه ای و قرمز تیره
عقیق توری آبی : از نوع عقیق آبی آسمانی با ارتعاش تسکین دهنده
عقیق قرمز چشم : نوعی عقیق قرمز است که نشانه های چشمی را نشان می دهد
عقیق آتشی : تنوع عقیق مسحور کننده ای که ترکیبی از قرمز، سبز، طلایی و نارنجی را نشان می دهد.
عقیق لاگونا : ستایش‌شده‌ترین عقیق نواری در جهان که از کوه‌های دورافتاده چی‌هواهوا، مکزیک تهیه می‌شود.


این سنگ طبیعی با نوارها یا لایه های سفید خواب آور که توسط انواع مختلف کوارتز و سایر ذخایر معدنی مانند منگنز، آهن یا کروم تشکیل شده است مشخص می شود. برخی از ژئودهای عقیق همچنین دارای “اثر خشکی” هستند که زمانی رخ می دهد که یک گروه درخشان از کریستال های ریز روی سنگ های رنگارنگ تشکیل می شود.

این نمونه‌های عقیق اغلب برای ساختن سنگ‌های جلا داده شده و کابوشن‌های با وجوه زیبا استفاده می‌شوند که بعداً در طلا یا نقره تعبیه می‌شوند تا حلقه‌های عقیق قرمز منحصر به فرد و سایر جواهرات را ایجاد کنند.

مهمترین مکان های استخراج عقیق قرمز عبارتند از استرالیا، برزیل، آلمان، هند، مکزیک، روسیه، آفریقای جنوبی و ایالات متحده (آیداهو، مونتانا، اورگان و واشنگتن , ایران ).

3 روش برای استفاده از عقیق قرمز
کریستال عقیق قرمز برای قرن‌ها به عنوان یک نشانه محافظتی در برابر چیزهای منفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در عین حال اعتماد به نفس و حس مثبت را به صاحبش القا می‌کند. این سنگ که به «سنگ جنگجو» معروف است. آتشی را در قلب شما روشن می کند و شما را به دنبال چیزی که می خواهید تشویق می کند.

معنی-و-مفهوم-سلامت-روان-بهبود-روحی-و-روانی

حمایتی عالی برای هنرمندان و نویسندگان است

این سنگ حمایتی عالی برای هنرمندان و نویسندگان است زیرا به تقویت خلاقیت کمک می کند. کارشناسان کریستال همچنین ادعا می کنند که حالات عقیق قرمز می تواند تأثیر بسیار مثبتی بر آشپزها، سرآشپزها و نانواها داشته باشد. زیرا از آنها در برابر حوادث در آشپزخانه محافظت می کند. همچنین برای مربیان و کارگران تفریحی استقامت و صبر عاطفی فراهم می کند.

برای حمایت از زندگی مالی شما
عقیق قرمز برای کسانی که با مدیریت مالی خود مشکل دارند خوب است. می تواند به مردم کمک کند منطقی تر فکر کنند، که ممکن است هنگام کار با بودجه اندک منجر به تصمیم گیری بهتر شود. عادات بیهوده را از بین می برد و میل به چیزهایی را که در زندگی ضروری نیستند کاهش می دهد.

اگر از خرده‌تراپی به عنوان راه فراری برای ذهن مضطرب و یک سبک زندگی پر استرس استفاده می‌کنید. عقیق قرمز می‌تواند به شما در تشخیص این ارتباط کمک کند.

این کریستال عاقل شما را تشویق می‌کند تا به دلایلی که در پس عادات خرج کردنتان وجود دارد فکر کنید و به شما کمک می‌کند راه‌های سالم‌تری برای مدیریت استرس و اضطراب پیدا کنید، مانند شروع یک برنامه ورزشی یا کشف یک سرگرمی جدید.

مانند تورمالین سیاه، عقیق قرمز حس ثبات را به شما القا می‌کند و به مناطقی از زندگی شما که ممکن است نقاط ضعفی وجود داشته باشد، نور می‌افکند. عقیق قرمز به شما این قدرت را می دهد که چیزها را عینی و با ذهنی روشن ببینید. این می تواند شما را تشویق به تعیین اهداف و نظم بخشیدن به امور مالی کند.

اگر می خواهید رویکرد تازه ای به روابط عاشقانه خود داشته باشید

برای توانمندسازی شما در عشق
کریستال عقیق قرمز

اگر می خواهید رویکرد تازه ای به روابط عاشقانه خود داشته باشید. این سنگ می تواند یک همراه کامل باشد. اگر در عشق تا حدودی ترسو هستید. این جواهر آتشین می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و در عین حال به شما کمک کند خود را همانگونه که هستید بپذیرید.

وقتی از جدایی بیرون می آیید، ممکن است بیشتر احساس درون نگر داشته باشید و تمایل داشته باشید که دلایلی را که چرا همه چیز درست نشده است را تجزیه و تحلیل کنید. ایجاد آرامش با عقیق قرمز می تواند به شما کمک کند تا بفهمید در یک رابطه چه می خواهید و کارهای درونی را انجام دهید. سپس، هنگامی که یک شخص خاص وارد زندگی شما می شود، مطمئن خواهید بود و به خودتان صادق خواهید بود.

فرکانس عقیق قرمز مانند کرنلیان رنگ نارنجی عقیق، قلب را تسکین و تغذیه می کند و هر گونه تلخی یا رنجشی را که ممکن است پس از پایان یک رابطه ایجاد شود از بین می برد. این شما را تشویق می کند که از نو شروع کنید، با داشتن قلبی باز و ذهنی باز برای افراد جدید و دیدگاه های جدید.

این سنگ قیمتی شفابخش به شما کمک می کند تا با احساسات و شهود درونی خود هماهنگ شوید. شما می توانید با دانستن اینکه هر چیزی که برای شما در نظر گرفته شده است، در نهایت به شما خواهد رسید.

برای حمایت از سلامت جسمانی شما
در طول درمان کریستال درمانی، عقیق قرمز معمولاً برای تسکین عدم تعادل گوارشی و حذف بلوک‌های سیستم لنفاوی استفاده می‌شود. مانند تمام کریستال های قرمز، این کریستال با سیستم گردش خون مرتبط است و از عملکرد قلب و عروق خونی پشتیبانی می کند.

عقیق قرمز فواید انگشتر

غلبه بر اختلالات جنسی

این سنگ در ترکیب با عقیق آتشین، یک سنگ شفابخش عالی برای غلبه بر اختلالات جنسی و آوردن انرژی جدید به زندگی جنسی شما است. مرکز کندالینی شما را باز می کند جایی که میل و احساسات شما ذخیره می شود و انسداد در اندام های تولید مثل شما را از بین می برد.

اگر دوست خوبی دارید که در انتظار بچه دار شدن است . برای او یک تکه عقیق قرمز تهیه کنید. درست مانند آمتیست و سنگ ماه، ارتعاشات آن می تواند برای مادر و نوزاد بسیار آرام بخش و دوست داشتنی باشد.

حتی برخی می گویند که از بارداری سالم و زایمان آسان پشتیبانی می کند. حمل تکه‌ای از این کریستال شگفت‌انگیز ممکن است برای زنان مبتلا به دردهای قاعدگی یا سیکل‌های دردناک نیز مفید باشد.

از عقیق قرمز برای تقویت روحیه، باز کردن ذهن و غلبه بر محدودیت های خود استفاده کنید
اگر به دنبال گسترش مجموعه سنگ چاکرا هستید یا اگر در حال ساخت کیت مورد علاقه کریستالی خود هستید، عقیق قرمز یکی از سنگهایی است که باید در نظر داشته باشید. این نه تنها یک سنگ قیمتی همه کاره است. بلکه برای چشم ها نیز شگفت انگیز است.

این یک سنگ شفابخش قدرتمند است که یک قطعه تزئینی زیبا و فریبنده را ایجاد می کند، سنگی که حالات مثبت را حفظ می کند و شادی و نشاط را به زندگی شما جذب می کند.

خواص انگشتر خاصیت درمانی

خاصیت سنگ عقیق سرخ در روایات

خاصیت سنگ عقیق سرخ در روایات

💎 حدیث امام رضا ( ع )  عقیق اولین کوهی بود که به توحید خداوند و نبوت پیامبر اسلام و وصایت علی علیه السلام اقرار کرده است. (وسائل الشیعه, ج ۳ , ابواب احکام الملابس, باب ۵۱ , 💎 حدیث۸ ).

امیرالمؤمنان ( ع ) ، انگشتر عقیق را برای حرز و دشمنان و بلاها در دست می کرد.  (حلیه المتیقین، فصل سوم، ص ۳۲) .

امام صادق ( ع ) : هر کس انگشتراش عقیق باشد، پریشان نشود و عاقبت کارش نیکو باشد. (همان، ص ۳۴) .

خرید سنگ عقیق سرخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *