نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Emerald | سنگ زمرد | فواید | خواص

Emerald | سنگ زمرد | فواید | خواص

Emerald | سنگ زمرد | فواید | خواص

سنگ تولد متولد اردیبهشت

فراوان‌ ترین رنگ در طبیعت ، که چشم انسان بیش از هر رنگ دیگری میبیند سبز است این رنگ حس وضوح ، تجدید ، و جوانی را به ارمغان می آورد ، که در دنیای پیچیده امروز بسیار مهم است .

زمرد همیشه یکی از با ارزش ترین سنگ ها در میان سنگ های قیمتی بوده است . زمرد که زمانی سنگ‌ های قیمتی مورد علاقه مهاراجه‌های هند و معروف‌ترین فرعون زن مصر ، کلئوپاترا بوده است ، نام این سنگ تولد ماه اردیبهشت از کلمه یونانی باستان به معنای سبز، “smaragdus” گرفته شده است. زمرد در مصر استخراج شد که قدمت آن حداقل از 330 قبل از میلاد تا 1700 است .

هنگامی که کاشفان اسپانیایی در قرن شانزدهم به قاره آمریکا حمله کردند ، زمرد از کلمبیای کنونی بخش مهمی از غارت بود . اینکاها تا زمان ورود اسپانیایی ها بیش از 500 سال از زمرد در جواهرات و مراسم مذهبی خود استفاده می کردند .

آنها بیشتر به طلا و نقره علاقه داشتند ، زمرد را با فلزات گرانبها معامله کردند . در طول راه ، چشمان آنها به شکوه زمرد و فرصت های تجاری که به خانواده سلطنتی اروپایی و آسیایی ارائه می کردند باز شد .

امروزه کلمبیا بزرگترین تامین کننده زمرد است که بیش از 60 درصد تولید جهانی را بر عهده دارد . زمرد همچنین از برزیل، زامبیا و زیمبابوه تهیه می شو د، در حالی که از نظر تاریخی زمرد در مصر و هند نیز استخراج شده است .

Emerald | سنگ زمرد | فواید | خواص

خواص درمانی و متافیزیکی
زمردها از دیرباز به دلیل خواص منحصر به فردشان مورد توجه بوده اند . افسانه ها می گویند که زمرد به پوشنده اجازه می داد آینده را پیشگویی کند . هنگامی که زمرد زیر زبان قرار می گرفت ، گفته می شود که حقیقت را آشکار می کند و از طلسم های شیطانی محافظت می کند . برخی از داستان های باستانی می گویند که داشتن زمرد می تواند یک گوینده فصیح بسازد . در زمان های قبل از طب مدرن، زمرد برای درمان بیماری هایی مانند وبا و مالاریا استفاده می شد .

زمرد با چاکرای قلب مرتبط است و تصور می شود که اثر شفابخشی بر روی قلب فیزیکی و همچنین عاطفی دارد . زمرد وفاداری را به ارمغان می آورد و عشق بی قید و شرط را تقویت می کند ، اتحاد و دوستی را ترویج می کند . سنگ زمرد خود را نزدیک نگه دارید تا تعادل را در شراکت خود تقویت کنید .

Emerald | سنگ زمرد | فواید | خواص

ویژگی های زمرد
سنگ سبز رنگی است که سرشار از امید است . منادی آمدن بهار، بازسازی و رشد جدید است ، رنگ سبز شاداب آن بسیار خیره کننده است .

این گونه سبز مایل به آبی از خانواده بریل مدتهاست که به دلیل رنگ غنی و عجیبی که با وجود کروم، وانادیوم و آهن ایجاد می شود مورد تحسین قرار گرفته است .

فواید کلی سنگ زمرد

1 . محبت , بهبود امور قلبی و عاشقانه ها

2. دید شفاف , پاکسازی قلب و احساسات

3. کمک به افزایش ایمان , آرامش , اثر سم زدایی بر روی کبد

4. حافظه و ارتباطات , شفای جسمی و عاطفی

5. نماد عشق موفق , ;کمک به بهبود ناراحتی های قلب، ریه ها، ستون فقرات و سیستم عضلانی

6. فاداری , شهود قلبی

7. عشق بی قید و شرط و ایجاد دوستی ها و روابط جدید

8. اتحاد را تقویت می کند و دوستی را ترویج می دهد .

9. شراکت ها را در تعادل نگه می دارد , چشم ها را تسکین می دهد و بینایی را بهبود می بخشد.

10. زمرد به بهبود چاکرای قلب کمک می کند و اثر شفابخشی بر احساسات و همچنین قلب فیزیکی و بیماری هایه مربوط به آن دارد.

11. تعادل فیزیکی، عاطفی و ذهنی

12. زمرد توانایی های روانی را افزایش می دهد

13. استفاده از ظرفیت ذهنی بیشتر را تحریک می کند.

14. آگاهی از ناشناخته ها به شناخت آگاهانه

15. به تحریک فعالیت و تمرکز در اقدامات کمک می کند. حافظه را تقویت می کند و به وضوح فکر می دهد. این نشانه شناخت عمیق درونی است ، حقیقت و تشخیص را ترویج می کند .

در حدیثی از حضرت امام رضا (ع) در مورد سنگ زمرد نقل شده است ، فرمود : انگشتر زمرد در دست داشتن فقر را به توانگری بدل می کند . عیون اخبار الرضا ج2ص132

چاکرا : Heart Chakra

موارد ذکر شده طبق اصول چاکراها , روایات تاریخی و افسانه های باستانی میباشد لذا فروشگاه هیلند در مورد صحت یا عدم صحت مطالب ذکر شده تعهد و مسئولیتی نخواهد داشت

2222 راز عدد - - معنی ساعت - من میتوانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.