Crown Chakra | وظایف چاکرای هفتم | تاج | عدم تعادل | بهبود

Crown Chakra | وظایف چاکرای هفتم | تاج | عدم تعادل | بهبود

Crown Chakra | وظایف چاکرای هفتم | تاج | عدم تعادل | بهبود

هر آنچه باید در مورد چاکرای تاج بدانید
علائم مسدود شدن انرژی در چاکرای تاج یا ساهاسرارا و اینکه چگونه می توانید از تعادل در آن بهره مند شوید .

احتمالاً در مورد چاکراها شنیده اید ، هفت چرخ انرژی در بدن که از تاج سر شما شروع می شود و از بدن تا پایه ستون فقرات حرکت می کند . هنگامی که به درستی کار میکنند ، هر چاکرا اجازه می دهد تا انرژی در بدن جریان یابد . اگر این چرخ های انرژی توسط استرس ، اضطراب یا آشفتگی عاطفی مسدود شوند ، بهزیستی ممکن است آسیب ببیند .

چاکرای هفتم ، چاکرای تاج یا ساهاسرارا، در بالای سر قرار دارد . ساهاسرارا به معنای هزار گلبرگ است و نشان دهنده یک گل نیلوفر آبی است .

چاکرای تاج همچیزش در مورد افکار است
این مرکز انرژی که با عنصر فکر مرتبط است ، ارتباط شما با روح و همچنین حس آگاهی ، خرد ، وحدت و خودشناسی شما را کنترل می کند . 

رنگ آن بنفش است 

علائم مسدود شدن چاکرای ساهاسرارا ( تاج )
علائم فیزیکی
اگر چاکرای تاج شما مسدود شده باشد ، ممکن است در بدن فیزیکی خود کمی احساس بی ثباتی کنید . برخی از علائم فیزیکی چاکرای هفتم مسدود شده عبارتند از :

عدم تعادل
هماهنگی ضعیف
توانایی کم برای عملکرد فیزیکی
نشانه های ذهنی
هنگامی که با چاکرای تاج کار می کنید ، زمانی را صرف فکر کردن به دنیای اطراف خود کنید تا توجه را از خود دور کنید . برخی از سوالاتی که ممکن است بخواهید بپرسید عبارتند از : چگونه به دنیا اطرافم متصل باشم ؟ چگونه می توانم نسخه بهتری از خودم باشم ؟ چگونه می توانم سردرگمی جایگاهم در جهان را پیدا کنم و با آن کنار بیایم ؟

هنگامی که چاکرای تاج شما مسدود می شود ، ممکن است برخی از علائم ذهنی را تجربه کنید ، از جمله :

گیجی
عدم ارتباط با دنیا بیرونی
معنویت بیش از حد یا برعکس عدم درک معنویت
عملکرد ذهنی ضعیف
عدم تمرکز

چرا باید چاکرای تاج خود را  متعادل کنید ؟
هنگامی که با این مرکز انرژی کار می کنید ، علاقه خود را به هدفی بالاتر و یک زندگی عالی نشان می دهید . این یک تلاش بسیار ارزشمند است . چاکرای تاج همچنین دروازه ای برای اگاهی است

هنگامی که چاکرای تاج شما متعادل است ، شما آماده اید که سوء تفاهم ها در مورد اینکه کی هستید و چرا اینجا هستید را کنار بگذارید .

چگونه چاکرای تاج خود را بهبود دهیم

نماز , از آنجایی که این چاکرا پل آخر در ارتباطات معنویست , آگاهی ها در این قسمت قرار دارند پس با نماز میتوانید چاکرای تاج خود را متعادل کنید 

آسانا یوگا برای چاکرای هفتم


برای شروع به تراز کردن چاکرای هفتم خود ، این تمرین بهبود چاکرای تاج را امتحان کنید ، که شامل برخی از حالت‌ های فعال کننده سر و تعادل است  اگر می‌خواهید انرژی ساهاسرارای خود را به حرکت درآورید ، یک گزینه عالی است .

حرکت پرانایاما برای چاکرای هفتم

برای تمرین ، راحت بنشینید و چشمان خود را ببندید. با چند نفس عمیق شروع کنید. با دست راست، انگشت اشاره و انگشت میانی خود را بگیرید و روی کف دست خود بیندازید. انگشت شست خود را روی سوراخ راست بینی خود قرار دهید. از سوراخ چپ بینی نفس بکشید و مکث کنید. در طول این مکث، انگشت شست خود را از سوراخ راست بینی خارج کرده و انگشت حلقه خود را روی سوراخ چپ بینی قرار دهید. از سوراخ راست بینی بیرون دهید. سپس، همین روند را با شروع از سوراخ سمت راست بینی تکرار کنید . این یک روش تنفسی برای بهبود در چاکرای تاج است .

فواید پاکسازی چاکرای تاج
ممکن است احساس راحتی بیشتری کنید . از نظر ذهنی ، شما احساس آرامش و روشن بینی بیشتری خواهید داشت  این توانایی را به دست خواهید آورد که خود را در دنیای اطراف خود قرار دهید . همچنین ممکن است بین بدن فیزیکی و وضعیت ذهنی خود هم کاراییها افزایش میابد .

سنگهایه چاکرای تاج

کلیر کوارتز – دُر کوهیClear Quartz کلیر کوارتز فلوریتflourite سنگ فلورین آمتیستAmethyst 32x32
آمترینAmetrine فواید سنگ امترین سوگیلیتSugilite Icon فواید و خواص سنگ سوگیلیت عقیق شجرDendritic-Agate فواید و خواص سنگ عقیق شجر

محصولات چاکرای تاج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.