نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Crown Chakra وظایف چاکرای تاج – عدم تعادل – بهبود – نشانه ها

Crown Chakra وظایف چاکرای ریشه

Crown Chakra

وظایف چاکرای هفتم تاج در بدن چیست و عدم تعادل آن چه مشکلی ایجاد میکند

چاکرای تاج با نام لاتین Crown Chakra شناخته میشود . در بالای سر ، به ما امکان دسترسی به حالتهای بالاتر آگاهی را می دهد ، به سمت بعد های فراتر از آگاهی . عملکرد چاکرای تاج توسط آگاهی هدایت می شود .

رنگ بنفش رنگ چاکرای Crown هست و با بیماری های نخاع – ساقه مغز – تاثیر در کارایی چشم سوم – چرخه های بیولوژیکی – از جمله خواب در ارتباط میباشد .

نام های دیگر این چاکرا

صحراسارا
سونیا
Niralambapuri

نام  “Sahasrara” گاهی برای تعیین Crown Chakra استفاده می شود.

رنگ چاکرای تاج
چاکرای تاج بیشتر با رنگ بنفش نمایان می شود ، اگرچه می تواند به صورت سفید نیز به تصویر کشیده شود. همچنین رنگ انرژی این چاکرا گاهی مثل نور طلایی ، سفید یا روشن قابل مشاهده است.

نماد تاج چاکرای
نماد چاکرای تاج از این موارد تشکیل شده است:

یک دایره
هزار گلبرگ
رنگ غالب نماد چاکرای تاج سفید است. گلبرگهای آن مانند رنگین کمان چند رنگ هستند. این دایره گاه با نماد ماه کامل مقایسه می شود.

محل قرار گیری چاکرای تاج در بدن
رایج ترین مکان مورد پذیرش Crown Chakra در بالای سر یا بالاتر از سر است. مانند تاج می نشیند ، به سمت بالا تابش می کند ، از این رو نام آن است.

چاکرای تاج در درجه اول با غده هیپوفیز و در مرحله دوم به پینهال و هیپوتالاموس مرتبط است. هیپوتالاموس و غده هیپوفیز برای تنظیم سیستم غدد درون ریز به صورت جفت کار می کنند. به دلیل موقعیت مکانی آن ، چاکرای تاج از نزدیک با مغز و کل سیستم عصبی در ارتباط است.

توجه داشته باشید که از نظر انرژی ، Crown Chakra با چاکرای اول ارتباط دارد ، زیرا هر دو در قسمت انتهایی سیستم چاکرا قرار دارند.

وظایف چاکرای تاج Crown Chakra

ویژگی های رفتاری چاکرای تاج
چاکرای تاج با خصوصیات روانی و رفتاری زیر همراه است:

آگاهی
انرژی ، خرد
شناخت انرژی و آگاهی بصورت بی حد و مرز
تحقق ، رهایی از الگوهای محدود کننده
ارتباط با حالات بالاتر آگاهی
نشاط ، سعادت

چاکرای تاج Crown Chakra با متعالی بودن محدودیتهای ما ، خواه شخصی باشد یا محدود به فضا و زمان باشد ، همراه است. اینجاست که پارادوکس هنجار می شود ، جایی که به نظر می رسد مخالفان یکی هستند. کیفیت آگاهی که همراه با چاکرای تاج است ، ، متعالی است.

احساس اتحاد سعادتمندانه با همه آنچه که از وجد روحانی است ، احساس می کنیم. این چاکرا اجازه می دهد تا به حداکثر وضوح و حکمت روشنگر دسترسی پیدا کنید.

برخی این چاکراها را به عنوان دروازه ورود به انرژی کیهانی ، به آگاهی توصیف می کنند. به بی نهایت ، مرتبط است.

عدم تعادل در چاکرای تاج چه مشکلاتی را در پی خواهد داشت ؟

وقتی چاکرای تاج Crown Chakra عدم تعادل داشته باشد ، می تواند به صورت زیر آشکار شود:

کفر بدگویی
در طرف مقابل ، یک چاکرای تاج بیش فعال می تواند به عنوان قطع ارتباط با بدن ظاهر شود
زندگی در سر خود ، جدا شدن از بدن تبدیل شود .
دلبستگی وسواسی به امورهای عجیب
ذهن بسته

چاکرای تاج چیست؟

چاکرای تاج یا sahasrara ، مرکز انرژی درون بدن ما است که مسئول تفکر ، آگاهی ، خرد و ارتباط ما با الهی استچاکرای تاج که در بالای سر قرار دارد ، با رنگ بنفش و غده هیپوفیز در مغز مرتبط است. این چاکرا به تنظیم انرژی هوشیاری کمک می کند.

چه کارهایی برای بهبود چاکرای تاج میتوان انجام داد ؟

بهبود چاکرای تاج عمل پاکسازی ، باز کردن و هماهنگی چاکرای تاج در بدن و زمینه های انرژی ما است. بهبود چاکرای تاج طیف گسترده ای از داروهای درمانی جامع را برای ایجاد همسویی در بدن ، ذهن و روح به کار می برد. این روش های درمانی شامل روش هایی مانند مراقبه ، ذهن آگاهی ، رنگ درمانی ، فرکانس درمانی ، یوگا ، تحقیق  ، رایحه های درمانی و بسیاری موارد دیگر است.

۲۰ نشانه از چاکرای تاج ناسالم

بهترین روش برای تشخیص اینکه آیا نیاز به انجام چاکرای تاج دارید ، توجه به افکار ، احساسات ، اعمال و احساسات جسمی در بدن است.

در اینجا برخی از علائم وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

 • بی علاقگی
 • عدم مراقبت و دلسوزی نسبت به دیگران
 • خودخواهی بیش از حد
 • بیخوابی
 • کابوس / وحشت شبانه
 • دلزدگی از زندگی
 • احساس بیگانگی از دیگران
 • تنگ نظری / جزم گرایی
 • افسردگی وجودی
 • قطع ارتباط معنوی
 • هویت شخصی سفت و سخت و محدود کننده
 • طمع و مادی گرایی
 • عدم هدف و جهت
 • مه / سردرگمی ذهنی
 • تنهایی
 • خستگی مزمن
 • سردرد / میگرن
 • حساسیت به نور
 • بیماری های روانی که شامل هذیان است (به عنوان مثال اسکیزوفرنی)
 • اختلالات عصبی و غدد درون ریز

با چه تعداد از این علائم می توانید ارتباط برقرار کنید؟

آیا انسداد چاکرای تاج کم یا زیاد دارید؟

آیا می دانید در واقع دو نوع عدم تعادل چاکرا وجود دارد؟

در حالی که یک چاکرای تاج بسته یا از نظر انرژی “بی حس” است ،یا یک چاکرای تاج بیش فعالاز نظر انرژی تهاجمی است.

در اینجا تجزیه و تحلیل تفاوت بین این دو:

بسته بودن آن موجب  = احساس بی حرکت خاصی ، کند بودن ، منفعل ، مسدود از لحاظ افکار ،تنهایی (انرژی کافی در جریان نیست).
پیش فعال بودن این چاکرا موجب = پر جنب و جوش بودن بیش از حد ، آشفته ، واکنش پذیر ، پرخاشگر ، انرژی از کنترل در رفته

بنابراین ، اگر چاکرای ضعیف باشد ، بیشتر در معرض مسائلی مانند بی علاقگی ، تنهایی و خستگی مزمن خواهید بوداز طرف دیگر ، اگر چاکرای تاج بیش از حد فعال باشد = ، مستعد خودخواه ، حریص و طمع دار و  دارای سردرگمی ذهنی خواهید بود.

پس بهتر است این چاکرا را در تعادل نگه دارید  .

۱۵ روش درمانی چاکرای تاج

شاید از خود بپرسید که چاکرای تاج Crown Chakra سالم و متعادل چه شکلی است و چه حسی دارد.

طبق فلسفه یوگیک ، چاکرای تاج صندلی روح ما و دسترسی ما به روشنگری است. گرچه لزوماً پس از تمرین بهبودی چاکرای تاج خیلی زود به تعادل نخواهید رسید ، ولی آرامش و وضوح  بیشتری را تجربه خواهید کرد . همچنین دیگر احساس نمی کنید که با افراد پیرامون خود چنان قطع شده اید و درعوض ، این احساس انزوا با احساس تعلق و بهم پیوستگی با تمام زندگی جایگزین می شود.

دیدگاه شما به جای احساس کسالت یا خستگی از زندگی ، دوباره جوان می شود و می توانید زیبایی وجود را یک بار دیگر بدانید. اگر با خودخواهی و هویت صلب دست و پنجه نرم کنید ، احساس سبکی  و بازیگوشی بیشتری خواهید کرد. همچنین می توانید تصویر بزرگتری از زندگی را ببینید و در لحظه فعلی زندگی بیشتری داشته باشید. اگر در گذشته با تماس با خود یا روح عالی خود مشکل داشته اید ، اکنون توانایی تجربه و زندگی در آن فضای مقدس را خواهید داشت. به طور کلی ، احساس گستردگی و آرامش برای تعریف واقعیت شما به وجود می آید.

اگرچه به نظر می رسد این تغییرات بزرگ هیجان انگیز باشد ، اما باید درک کنید که بهبود چاکرای تاج ممکن است زمان بر باشد. بنابراین انتظار نداشته باشید که روش های ذکر شده در زیر “رفع سریع” باشد. دو تا از مهمترین ابزاری که باید برای این کار بیاورید شامل تعهد و صبر است.

در اینجا پانزده روش درمانی چاکرای تاج وجود دارد که تا این مرکز انرژی را متعادل کنید:

۱. مراقبه ، مراقبه ، مراقبه کنید

از نظر بسیاری ، شیوع مراقبه به عنوان ابزاری معنوی قدیمی و کلیشه شده است. اما یک دلیل وجود دارد که مراقبه به طور معمول توصیه می شود و جواب خواهد داد و برای بهبود چاکرای تاج شاید مهمترین تکنیکی باشد که می توانید برای ایجاد تعادل در این مرکز انرژی مقدس استفاده کنید. تکنیک های مراقبه بی شماری وجود دارد که از تکنیک های تنفس گرفته تا مانترا و همچنین حرکت به سمت تجسم های رنگ در آن وجود دارد.

 

جایی آرام بنشینید و توجه خود را به سمت داخل معطوف کنید. شروع به مشاهده تمام افکار مغزی کنید. آیا عمداً این افکار را ایجاد کرده اید؟ آیا یکی از آنها را عمداً طراحی ، برنامه ریزی یا ایجاد کرده اید؟

با مشاهده خواهید فهمید که در واقع هیچ فکر خود را ایجاد نمی کنید. آنها فقط خود به خود از ورطه وسیع ذهن شما بوجود می آیند. بنابراین ، چگونه می توانید افکار خود را داشته باشید؟ بعلاوه ، چه چیزی است که این افکار را مشاهده می کند؟ نیرویی که شاهد این افکار است ذات شماست.

مراقبه (که در بالا ذکر شد) یک روش قدرتمند برای شروع مشاهده افکار و جدا شدن از آنها است. راه دیگر برای ایجاد احساس آرامش گسترده در درون خود باور نکردن به افکار خود است. این روش خود پرسشی نامیده می شود و شامل پرسیدن این سوال از خود است که “آیا این درست است؟

۳. کار انرژی

هر نوع بهبود انرژی راهی مناسب برای بهبود سلامت چاکرای تاج شما است. به عنوان مثال می توان به چیگونگ ، فالون گونگ ، ریکی ، یوگا ، طب سوزنی ، طب فشاری ، ماساژ ، EFT و بسیاری دیگر اشاره کرد.

۴- خود را آموزش دهید

با گسترش ذهن و بیرون رفتن از دیدگاه های مرده و محدود ، چاکرای تاج خود را باز کنید. کتاب بخوانید ، فیلم تماشا کنید و پادکست ها را در مورد طیف وسیعی از موضوعات گوش دهید تا با رشد خود انجام دهید. زمینه های ناآگاهی و تعصب را که ممکن است داشته باشید شناسایی کنید (این شجاعت را می خواهد که با خود صادق باشید) ، و آموزش خود را در این زمینه ها تعمیق دهید. سقراط فیلسوف فرزانه یک بار گفت: “هرچه بیشتر یاد بگیرم ، کمتر می دانم که می دانم.” به عبارت دیگر ، هرچه بیشتر خود را آموزش دهید ، فروتنی بیشتری نسبت به زندگی و ذهنیت باز نسبت به خود و سایر افراد ایجاد می کنید.

۵. نظافت در کنار خداپسندی است

محیط اطراف خود را ساده کنید. شما نیازی به مینیمالیسم ندارید ، اما می توانید هدف خود را برای کاهش شلوغی زندگی خود قرار دهید. ثابت شده است که بیش از حد وسایل و آشفتگی باعث ایجاد پریشانی حرکت خاصی و روانی می شود . از خانه خود عبور کرده و سه دسته وسایل درست کنید: آنهایی که می خواهید نگه دارید ، کسانی که می خواهید اهدا کنید و آنهایی که می خواهید دور بریزید. با تمیز کردن و ساده سازی محیط پیرامون خود ، همان نوع تصفیه را نیز در داخل ایجاد می کنید. این روند تمیز کردن محیط خارجی شما با انرژی باعث آزاد شدن فضای ذهن شما می شود و تا حد زیادی به بهبود چاکرای تاج کمک می کند.

۶. صدای “OM” را زمزمه کنید یا بخوانید

این صدا با ارتعاش چاکرای تاج مطابقت دارد. حروف را به صداهایی مانند “ommmmmmmmmm” یا “auuuummmmmm” ترسیم کنید. همچنین ممکن است دوست داشته باشید (فرکانس درمانی کنید) موزیک یوگا گوش دهید که تا از طریق امواج صوتی متناوب همه چاکراها را فعال و پاک کنید. موزیک های یوگای بسیاری در سایت موجود میباشد .

۷. داروی گیاهی را کاوش کنید

گیاهان می توانند معلمین مقدسی باشند که تجربیات مستقیم الهی را به ما ارائه دهند. برخی از عرفانی ترین و تغییر دهنده زندگی که در طول سفرهای شیمانی تجربه کرده ام. اطمینان حاصل کنید که به درستی تحقیق کرده اید و یک گیاه خوب پیدا کرده اید که با معلمان گیاهان مانند کاکتوس سان پدرو ، قارچ های Psilocybin یا Ayahuasca تجربه داشته باشد. داروی گیاهی برای باز کردن چاکرای تاج و همچنین پاکسازی بقیه قسمتهای انرژی بسیار قدرتمند است. (لطفا توجه داشته باشید که قبل از آن باید با احترام و با ذهنی کاملاً آماده و متعادل به داروی گیاهان نزدیک شوید.)

۸- خود را به عمل معنوی خود متعهد کنید

هیچ کس به جز شما نمی تواند ارتباط قوی با روح برقرار کند. یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد تمرین معنوی خود ، تعیین گوشه ای کوچک (یا حتی اتاقی) از خانه برای تمرین معنوی روزانه است. ممکن است دوست داشته باشید یک محراب شخصی بسازید که در آن اشیا objects معناداری مانند شمع ، کتاب ، سنگ ، بخور و غیره قرار دهید. برای ایجاد این فضا نیازی به صرف هزینه زیاد نیستید ، کافی است هر آنچه را که قبلاً در خانه داشته اید و برای شما قابل توجه است ببرید و آن را در این فضا قرار دهید.

تمرین معنوی به اندازه انسانها متنوع است. تمرین معنوی شما کاملاً مختص شما خواهد بود. به عنوان مثال ، این ممکن است شامل مراقبه ، تمرین یوگا یا چیگونگ ، دعا ، انجام مناسک ، خواندن و مطالعه کتاب های مقدس ، آواز ، کشیدن ، داوطلب شدن ، ایجاد هنر ، تماشای طبیعت ، تمرین تجسم رنگ ها در ذهن باشد … ترکیبات بی پایان وجود دارد! فقط اطمینان حاصل کنید که آنچه را که از نظر شما معتبر است انجام می دهید. نیازی به کپی کردن کسی نیست. یک آیین روزانه ایجاد کنید که روح شما را تغذیه کند.

۹. قدرت نماز را دست کم نگیرید

شما می توانید به هر  کسی که به او اعتقاد دارید دعا کنید ، خواه این خدا – پیامبران و امامان  یا راهنمایان حرکت خاصی ، اجداد  ، یا روح شما باشند. نماز بسیار ساده است اما بسیار سودمند است. از نظر علمی اثبات شده است که قدرشناسی که هنگام شکرگذاری احساس می کنیم (که فقط یکی از عملکردهای نماز است) دارای فواید بی شماری برای سلامتی است. نماز همچنین یک پل پرانرژی بین شما و چاکرای تاج شما ایجاد می کند. هر چه بیشتر دعا کنید ، چاکرای تاج شما به ابدیت باز می شود. به نوعی می توان نماز را به عنوان کلیدی درک کرد که دریچه ای برای آگاهی بالاتر را باز می کند.

۱۰. از سنگ ها استفاده کنید

از کریستال ها به عنوان موجودات طبیعی از جنس زمین و  پر از انرژی استفاده کنید که انرژی چاکرای تاج خود را متعادل کنید. مدیتیشن یا حمل بلورهایی مانند  لابرادوریت ، آمتیست را امتحان کنید .

۱۱. راهنما باشید

به دنبال همزمانی باشید ، به دنبال نشانه ها بگردید ، به دنبال ارتباطات از طریق اعداد باشید. راهنمایی های شما دائماً در اطراف شما اتفاق می افتد ، اما شما فقط باید در برابر آن باز باشید. بدبینی ارتباط بین ذهن ، جسم ، روح و محیط اطراف شما را قطع می کند. تصورات از پیش تعیین شده خود را زیر سال ببرید و آنقدر شجاع باشید که در هنگام رسیدگی فعالانه به دنبال کمک باشید و به آنها توجه کنید. چه باورهای منفی باعث می شود خود را خاموش کنید؟ آیا شما اعتقاد دارید که لایق کمک نیستید؟ بیشتر بدبینی ها ناشی از ناامنی و احساس بی ارزشی است. این احساس کم ارزش بودن را کاوش کنید و برای غلبه بر آن تلاش کنید.

راهنمایی می تواند از طریق دیدن مکرر اعداد تکرار شونده – خواب ، اتفاقات عجیب ، رویاها ، یا نمادهای تکراری و احساسات صدای درونی خودی اتفاق بیفتد  – و این لیست جامع نیست! کمک به صورت ظریف به عنوان راهی برای کمک به شما در تقویت آگاهی ذهنی خود ارائه می شود. هر روز را به عنوان یک فرصت استفاده کنید و به دنبال کمکی باشید که جهان با شما به اشتراک می گذارد.

۱۲. تأییدهای معتبر

هر روز ، ذهن خود را با تأییدهای حامی و دوست داشتنی تزریق کنید. سعی کنید عبارتی را انتخاب کنید که صمیمانه با آن طنین انداز شوید. در اینجا چند مثال آورده شده است من به صدای درونی خودم اعتماد دارم “،” من ره کردن را در آغوش می کشم  من به ندایه جهان گوش می دهم.

۱۳. تجسم چاکرای تاج Crown Chakra را انجام دهید

یک توپ تپنده یا چرخان نور بنفش تابشی را در ناحیه چاکرای تاج خود تصور کنید. گلوله بنفشه را احساس کنید و تمام انسدادها ، کندی یا جریانهای تهاجمی انرژی را در شما حل می کند. همچنین ممکن است دوست داشته باشید مراقبه ارتعاشات رنگ بنفش را امتحان کنید ، که یک روش قدرتمند برای افزایش آگاهی معنوی شماست.

۱۴. از گیاهان زیر استفاده کنید

از گیاهان مانند ریحان ، نیلوفر آبی ، گوتو کولا و اسطوخودوس استفاده کنید. می توانید این گیاهان را پخش کرده ، به صورت بخور بسوزانید ، به صورت موضعی (به صورت رقیق شده) بمالید یا مصرف کنید.

۱۵- از رنگ های بنفش در اطراف خود استفاده کنید

پوشیدن و احاطه کردن خود با رنگ بنفش یک روش فوق العاده ساده برای تحریک چاکرای تاج است.

مشاوره نهایی

بعد از خواندن همه این اطلاعات ، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه کارهایی باید بعد انجام دهید.

من توصیه می کنم از لیست بالا تعداد کمی از فعالیت ها را انتخاب کنید که به طور طبیعی به آنها علاقه مند هستید. اطمینان حاصل کنید که دچار انسداد چاکرای کمبود یا بیش فعالی هستید و بر این اساس انتخاب کنید. چند هفته با هر چاکرا آزمایش کنید و احساس خود را مشاهده کنید.

سنگ های چاکرای تاج

هیلند را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *