نوشته شده در 2 دیدگاه

فواید سنگ تورمالین سیاه – خواص و خاصیت – Black Tourmaline

فواید سنگ تورمالین سیاه - خواص و خاصیت - Black Tourmaline

فواید سنگ تورمالین سیاه – خواص و خاصیت – Black Tourmaline

فواید سنگ تورمالین سیاه خواص و خاصیت درمانی – Black Tourmaline

فرمول شیمیایی : (NA,CA)(MG,LI,AL,FE2+)3AL6(BO3)3SI6O18(OH)4

سختی : 7

عنصر : زمین

چاکرا : ریشه – ستاره زمین

معادن : افغانستان – پاکستان – آفریقا – آمریکا – برزیل .

جالب اینجاست که منبع اصلی بور زمین ماگما یا سنگ مذاب است. کریستال های تورمالین سیاه از بور و همچنین آلومینیوم، تعدادی مولکول هیدرات و سیلیکون تشکیل شده اند. همچنین معمول است که تورمالین حاوی سدیم یا کلسیم (اما نه هر دو) و همچنین لیتیوم، منیزیم یا آهن باشد.

در دوران باستانی از تورمالین سیاه ، معروف به شورل ، برای محافظت در برابر شیاطین استفاده شده است .

امروزه این سنگ همچنان به عنوان یک سنگ محافظت ، یک سپر روانی  ، در برابر موجودات یا نیروهای مخرب منفی منحرف در بین دوستداران سنگ ها مورد احترام است .

تورمالین حس بویایی را تقویت می‌کند و از این نظر می‌تواند درک را نیز تقویت کند که باعث ایجاد اثر تقویت‌کننده جنسی می‌شود .

دو خاصیت اصلی تورمالین سیاه محافظت و بهبود کلی چاکرای ریشه است.

سنگی مناسب برای محافظت یا حذف انرژی ناخواسته است اگر بدانید در موقعیتی قرار می‌گیرید که سخت یا چالش برانگیز است، می‌تواند مفید باشد.

تورمالین-سیاه-خرید-فواید-خواص-بلک

خواص سنگ تورمالین سیاه – فواید و خاصیت – Black Tourmaline

خواص سنگ تورمالین سیاهفواید و خاصیت درمانی – Black Tourmaline

فواید سنگ تورمالین سیاه : در برابر تشعشعات و آلاینده های محیطی محافظت می کند و در پاکسازی و خنثی کردن افکار و الگوهایه منفی و درگیری های درونی و ذهنی خود و تبدیل آنها به باور هایه مثبت تر مفید است .

تورمالین سیاه حس قدرت و اعتماد به نفس را تقویت می کند و امکان دید واضح تر و عینی تر از جهان را فراهم می کند .

برای کسانی که باید در محیط های چالش برانگیز یا در مواجهه با شرایط سخت زندگی کار کنند ، مفید است .

می تواند انگیزه را افزایش دهد.
تورمالین سیاه برای افزایش انگیزه عالی است. این به این دلیل است که شما را واقعاً با زمین پیوند می دهد.

انرژی منفی را از بین می برد. می تواند برای پاکسازی انرژی منفی مفید باشد، چه چرخه های فکری منفی باشد یا الگوها یا صرفاً یک “سپر” کلی را ارائه دهد.

یکی از متمایزترین خواص تورمالین این است که به سادگی با حرارت دادن یا مالش آن ، بار الکتریکی ایجاد می شود .

یافتن سنگ‌های قیمتی سیاه سخت است، به همین دلیل است که بسیاری از ما وقتی آنها را در جواهرات زیبا می‌بینیم دو بار نگاه می‌کنیم. آنها جذاب، جذاب و اسرارآمیز هستند و تورمالین سیاه نمونه ای عالی از این است که چرا آنها بسیار مورد تحسین قرار گرفته اند.

تورمالین سیاه دارای خواص و تداعی های متعددی است که آن را به یک سنگ قیمتی خاص تبدیل می کند. به طور کلی سیاه و سفید است و آن را چشمگیرتر می کند.

فواید سنگ تورمالین سیاه - خواص و خاصیت درمانی - Black Tourmaline

افسانه های باستانی – معنی و مفهوم – نماد

افسانه های باستانی – معنی و مفهوم – نماد

معنی تورمالین سیاه
خواص درمانی معنوی
تورمالین سیاه یکی از بهترین سنگ‌های محافظ موجود است، به‌ویژه برای افرادی که ساعت‌ها در روز به کار/زندگی در فضای سخت با جو منفی می‌پردازند. این محافظت در برابر حملات روانی را ارائه می دهد در حالی که به طور همزمان به عنوان یک عامل تصفیه کننده عمل می کند تا میدان گوش ما را از هر چیزی که به ما کمک نمی کند پاک کند.

این خاصیت پاک کننده همچنین به ما اجازه می دهد تا آگاهی خود را ارتقا دهیم و در مسیر روشن پیش برویم. تورمالین سیاه یک سنگ پایه فوق‌العاده است که می‌تواند به ما کمک کند در بدن خود متمرکز بمانیم و به مسیر خود وفادار بمانیم. همچنین می‌تواند راه‌هایی را نشان دهد که ما می‌توانیم در سطح فیزیکی عملی نوع‌دوست شویم، و ما را قادر می‌سازد تا تغییرات خوب واقعی را در جهان ایجاد کنیم.

خواص متافیزیکی تورمالین سیاه
ریشه چاکرا
عنصر زمین
زودیاک مهر و دی
خواص درمانی عاطفی
تورمالین سیاه یک سنگ فوق العاده محافظ است. این سنگ به پراکندگی تنش و استرس کمک می کند و ما را تشویق می کند که بدون توجه به شرایط، نگرش خوش بینانه داشته باشیم. این می تواند به ما کمک کند که قلب محور، منطقی بمانیم و بتوانیم مالکیت موارد خود را به دست بگیریم بدون اینکه احساس کنیم در قبال موارد دیگران مسئول هستیم. تورمالین سیاه به ما کمک می کند تا احساس امنیت کنیم و از افکار وسواسی و نگرانی مزمن خلاص شویم.

سلامت روان – معنی و مفهوم – بهبود

سلامت روان – معنی و مفهوم – بهبود

خواص درمانی روانی
تورمالین سیاه به پاک کردن افکار منفی کمک می کند . ما را تشویق می کند که فقط آرام و معقول باشیم. این به ما کمک می کند تا از نظر عاطفی خنثی بمانیم و منطقی و با خلاقیت عملی فکر کنیم. تورمالین سیاه همچنین به ما کمک می کند تا اشتباهات خود را بشناسیم و با آرامش مشخص کنیم که چگونه می توانیم آنها را برطرف کنیم.

این تضمین می کند که ما به خاطر اشتباهات خود از نظر ذهنی خودمان را کتک نزنیم . در عوض به ما کمک می کند تا متوجه شویم که هنوز در حال یادگیری هستیم، در حال رشد هستیم و در نهایت همه چیز درست می شود. تورمالین سیاه سنگ مخصوصاً خوبی برای هر کسی است که به دنبال تعادل بهتر کار و زندگی هستند یا کسانی که باید اولویت های واقعی خود را بررسی کنند.

خواص فیزیکی شفابخش
همچنین اعتقاد بر این است که تورمالین سیاه از مه دود الکترومغناطیسی , امواج تلفن های همراه، رایانه ها و سایر وسایل الکترونیکی محافظت می کند. به ویژه برای بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند مفید است.

خاصیت-سنگ-تورمالین-سیاه-فواید-و-خواص-Black-Tourmaline

خاصیت سنگ تورمالین سیاه – فواید و خواص – Black Tourmaline

خاصیت سنگ تورمالین سیاه – فواید و خواص درمانی – Black Tourmaline

هنگامی که شارژ می شود ، یک انتهای آن مثبت و دیگری منفی می شود و به آن اجازه می دهد تا ذرات گرد و غبار یا تکه های کاغذ را جذب یا دفع کند .

در صنعت، تورمالین ها به عنوان مدارهای تنظیم الکتریکی برای هدایت فرکانس های تلویزیونی و رادیویی بسیار ارزشمند هستند.

آنها برای دوام خود استفاده می شوند زیرا فرکانس های بالا را می توان بدون خرد شدن از آنها عبور داد .

تورمالین متعلق به خانواده پیچیده ای از بوروسیلیکات های آلومینیوم مخلوط با آهن

منیزیم یا سایر فلزات مختلف است که بسته به نسبت اجزای آن، ممکن است به رنگ های قرمز، صورتی، زرد، قهوه ای، سیاه، سبز، آبی یا بنفش تشکیل شود .

رایج ترین گونه تورمالین شورل است که نود و پنج درصد کل تورمالین در طبیعت را تشکیل می دهد.

اصطلاح Schorl قبل از دهه 1400 مورد استفاده قرار می گرفت

به نام شهری در زاکسن ، آلمان، جایی که تورمالین سیاه در معادن اطراف آن یافت می شد .

وقتی صحبت از اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود. تورمالین سیاه می تواند به آزادسازی مشکلات گذشته در درون شما نیز کمک کند. اگر به دنبال به دست آوردن اعتماد به نفس یا عزت نفس بیشتر هستید این سنگ باید بتواند به شما در این امر کمک کند. با تبدیل بدبینی به خوشبینی ، در عوض کمتر مضطرب و آرام تر خواهید بود. استرس کمتری داشته باشید و آرامش بیشتری داشته باشید.

خواص سنگ تورمالین سیاه - فواید و خاصیت درمانی - Black Tourmaline
خواص سنگ تورمالین سیاه

نحوه و روش های استفاده

نحوه استفاده از تورمالین سیاه :
برای محافظت آن را در خانه خود قرار دهید.
یکی از رایج ترین راه های استفاده از تورمالین سیاه این است. به سادگی آن را برای محافظت در خانه خود نگه دارید. مانند یک بادیگارد یا سگ نگهبان عمل می‌کند: «این از مرزهای فضای شما محافظت می‌کند. بنابراین خوب است که آن را در نزدیکی ورودی‌های خانه، دفتر یا هر جایی که وقت می‌گذرانید نگه دارید.

وقتی بیرون از خانه هستید آن را میتوانید به عنوان انگشتر دستبند و گردبن.
اگر بدانید که در شرایط سختی قرار دارید مفید است .

محافظت در برابر انرژی مضر ناشی از افراد یا محیط اطراف .

محافظت و پاکسازی محیط , توانایی بالا در دفع افکار منفی 

بهبود چاکرای ریشه با ایجاد تعادل، امنیت .

رفع تنش و استرس , نا آرامی , آرامش افکار ناشی از استرس

از دیگر فواید سنگ تورمالین سیاه میتوان به کمک به ایجاد تعادل در جهت رفع غم و اندوه اشاره کرد .

این سنگ پیرو الکتریک است و پس از گرم شدن توانایی تولید برق را دارد. علاوه بر این، تورمالین سیاه به عنوان یک سنگ پیزوالکتریک نیز شناخته می شود، به این معنی که می تواند بار الکتریکی را ذخیره کند. بسیاری بر این باورند که خواص پیرو الکتریک و پیزوالکتریک این سنگ آن را بسیار قدرتمند می کند و می تواند فواید زیادی را به سلامت و تندرستی فرد اضافه کند.

خاصیت سنگ تورمالین سیاه - فواید و خواص درمانی - Black Tourmaline
فواید سنگ تورمالین سیاه

پاکسازی و شارژ کردن

بهترین راه برای پاکسازی تورمالین سیاه این است که آن را حدود یک یا دو دقیقه زیر آب جاری نگه دارید و سپس آن را صاف بگذارید تا خشک شود. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آب یا تماس با مواد معدنی مانند نمک می تواند باعث آسیب به سنگ شود.


هر یک از روش‌های ترجیحی شما برای تمیز کردن و پاکسازی و شارژ کردن کریستال‌ها برای تورمالین سیاه به خوبی جواب می‌دهد. زیرا این یک کریستال بسیار بادوام است. آب یا نور خورشید بر آن تأثیر منفی نمی گذارد. بنابراین هر دو گزینه های خوبی برای پاکسازی هستند.

چه بخواهید با موسیقی سابلیمینال . مهتاب یا نور خورشید پاکسازی کنید، تورمالین سیاه شما به خوبی حفظ می‌شود.

تورمالین سیاه با کدام علامت زودیاک مرتبط است؟
تورمالین سیاه با علائم زودیاک عقرب، ترازو و برج جدی مرتبط است.

کدام چاکرا با تورمالین سیاه مرتبط است؟
تورمالین سیاه با توجه به رنگ تیره و ویژگی های زمینی آن با چاکرای ریشه (که تماماً در مورد زمین و محافظت است) مرتبط است.

آیا برای خوابیدن سنگ خوبی است؟
بله، شما می توانید با تورمالین سیاه بخوابید ممکن است متوجه شوید که به شما کمک می کند هنگام خواب احساس امنیت بیشتری داشته باشید.

اگر کسی هستید که رویاهای بسیار شدیدی می‌بینید و به دنبال یک خواب خوب شبانه هستید، ممکن است سعی کنید با تورمالین سیاه کار کنید.

بهبود Root Chakra | چاکرای اول | زمین | Earthstar Chakra

تورمالین سیاه ممکن است پر زرق و برق ترین کریستال موجود در مغازه نباشد، اما وقتی می توانید از محافظی استفاده کنید هنوز ارزش آن را دارد.

Black Tourmaline یک سنگ پایه است و برای هر مجموعه کریستالی ضروری است.

تورمالین سیاه دارای خواص و تداعی های متعددی است که آن را به یک سنگ قیمتی خاص تبدیل می کند. به طور کلی سیاه و سفید است و آن را چشمگیرتر می کند.

jورمالین سیاه از یک فرمول شیمیایی بسیار پیچیده و متنوع تشکیل شده است. ویژگی های آرایش سنگ ها وجود بور، یک عنصر طبیعی است.

جالب اینجاست که منبع اصلی بور زمین ماگما یا سنگ مذاب است. کریستال های تورمالین سیاه از بور و همچنین آلومینیوم، تعدادی مولکول هیدرات و سیلیکون تشکیل شده اند. همچنین معمول است که تورمالین حاوی سدیم یا کلسیم (اما نه هر دو) و همچنین لیتیوم، منیزیم یا آهن باشد.

برای بسیاری، تورمالین سیاه نشان دهنده پاکسازی و پاکسازی بدن عاطفی است. به عبارت دیگر، سنگ می تواند ذهن را از شر هر گونه انرژی و افکار منفی مانند اضطراب، عصبانیت و احساس بی ارزشی خلاص کند.

گفته می شود که این سنگ به افزایش نشاط فیزیکی، افزایش سطح انرژی و کمک به عملکرد آنها در سطح بالاتر کمک می کند.

اعتقاد بر این است که تورمالین سیاه جایگزین خوبی برای استرس و تنش است. درعوض، به حامل خود کمک می‌کند تا جهان را عینی‌تر ببیند و به افکار منطقی‌تر و شفاف‌تر اجازه ورود دهد.

سنگ های چاکرای ریشه چه خاصیتی دارد و کمکی به ما میکند ؟

احساس امنیت و قدرت و انگیزه برای مواجعه با چالش ها در آینده .

اعتماد بنفس جهت مواجه با چالش ها و پذیرش واقعیت ها .

رفع احساس گمشدگی . سرگردانی، بی‌انگیزگی و بی ارتباطی .

از دیگر فواید تورمالین میشود به محافظتی آن  و دوری از چشم زخم اشاره کرد .

کمک به گردش خون، کاهش اثرات منفی مشکلات ریوی. افزایش متابولیسم و ​​کاهش موثر درد و درد عضلانی .

دفع فرکانس مخرب اطراف ( مثل امواج فرکانسی تلفن همراه و … تجهیزات الکترو نیکی .

کمک به بهبود احساسات و رفع نا امنی در زندگی .

تغیر الگوهای مضر ( هرنوع اعتیاد – حملات عصبی ) با الگوهای مثبت .

کمک به ایجاد ثبات و آرامش در لحظات دشوار  .

کاهش استرس و استرس از سفر هوایی  .

خرید سنگ تورمالین سیاه

2 دیدگاه دربارهٔ «فواید سنگ تورمالین سیاه – خواص و خاصیت – Black Tourmaline»

  1. معرکه است،
    شگفت زده شدم
    ممنونم ازتون

  2. سلام روزتون زیبا و پر از انرژهای مثبت 😇من میخواستم یه جفت گوشواره یا حتی یه لنگه گوشواره از جنس سنگ بلک تورمالین سفارش بدم ،میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.😇🙏🏼🤍
    پیشاپیش سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *