نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

فواید سنگ آمتیست – خواص امتیست – خاصیت آمیتیست – Amethyst

فواید سنگ آمتیست - خواص امتیست - خاصیت آمیتیست - Amethyst

فواید سنگ آمتیست – خواص امتیست – خاصیت آمیتیست – Amethyst

فواید سنگ آمتیست خواص امتیست خاصیت آمیتیست Amethyst

علاوه بر فواید سنگ امتیست که برای تمام ماه ها مناسب است , سنگ ماه تولد بهمن نیز بحساب می آید .

فواید سنگ آمتیست | خواص | خاصیت درمانی

خواص سنگ آمتیست | خاصیت درمانی

آمتیست محبوب ترین نوع کوارتز است که محافظ ترین سنگ به حساب می آید . این سنگ نیمه قیمتی بنفش است که اغلب در جواهرات و برای اهداف درمانی استفاده می شود. در طول قرن ها به دلیل رنگ های خیره کننده و توانایی در تحریک ذهن و احساسات مورد توجه بوده است .

در دنیای امروز، آمیتیست به عنوان یک کریستال نیمه قیمتی در نظر گرفته می شود، اما در زمان های دور ، یک سنگ بسیار گرانبها بود .

آمتیست نام خود را از کلمه یونانی ametusthos گرفته است که به معنای مست نشده است. قرن‌ها تصور می‌شد که آمتیست در پیشگیری از مستی است و ترک مشروبات الکلی مفید است .

از جمله از دیگر فواید سنگ آمیتیست در دوره رنسانس، آمیتیست به طور گسترده ای با نمادهای حیوانی حک شده بود که به معنای حفاظت و امنیت بود. با وجود این واقعیت که قدرتمندترین پادشاهان از بلورهای آمیتیست به عنوان نماد سلطنت استفاده کرده اند، این سنگ نماد فروتنی بوده است .

آمتیست در دوران باستان نیز به دلیل اعتقاد به قدرتمند و محافظ آن توسط سربازان در جنگ ها استفاده می شد. تصور می شد که آمیتیست افکار شیطانی را کنترل می کند، به هوشیاری کمک می کند و به کنترل کلی افکار و ذهن کمک می کند.

مصریان باستان معنای دیگری به کریستال‌ها می‌دادند و جواهراتی با آمتیست می‌پوشیدند تا از احساس گناه و ترس و همچنین محافظت در برابر جادوگری حفظ بمانند . نمونه هایی از سنگ آمتیست وجود دارد که در مصر به 4000 سال قبل از میلاد استفاده شده است .

خواص سنگ آمتیست
راف سنگ آمتیست بنفش تیره آمریکا جنوبی

خاصیتهایه درمانی Amethyst | بهبود چاکرا تاج و چشم سوم

آمتیست به آرامش خاطر کمک می کند.
اگر امروز آمتیست یک سنگ معروف و شناخته شده است، یکی از دلایلش آرامش خاطری است که رنگ بنفش آن به ذهن میتاباند .

آمیتیست به شما کمک می کند تا بدون توجه به سر و صدای اطرافتان، آرامش درونی را پیدا کنید.

آمتیست از الگوهای فکری منفی محافظت می کند.
سنگ آمتیست علاوه بر تشویق به آرامش ذهن، شما را از الگوهای فکری منفی نیز راهنمایی می کند. ، کمک می کند تا هر گونه مزاحمت، حواس پرتی، یا هر چیز دیگری که در ذهن شما اشغال می کند را کاهش دهید تا فضای بیشتری بین افکار خود ایجاد کنید.

شهود را تقویت می کند.
و البته، در حالی که ذهن شما آرام است و الگوهای افکار منفی آرام شده اند. آمتیست برای تقویت شهود نیز عالی است.

آمتیست یک سنگ بسیار معنوی است که با وضوح ذهنی و توانایی های روانی مرتبط است.

از آنجایی که آمتیست از انواع کوارتز است و برای کمک به پاکسازی ذهن عالی است. به خوبی با هر کوارتز دیگری که قصد دارید جفت می شود. گفته می‌شود، اگر روی چاکرای چشم سوم و قدرت تخیل و شهود تمرکز می‌کنید ، با سنگ‌های دیگری مانند لابرادوریت نیلی , سودالیت، کوارتز شفاف و لاجورد که به آن‌ها کمک می‌کنند ، به خوبی ترکیب خواهد شد .

فواید و خواص سنگ آمتیست aMEThyst

افسانه های باستانی – معنی و مفهوم امتیست

افسانه های باستانی – معنی و مفهوم امتیست

آمتیست یک سنگ بسیار عرفانی است که معنویت و بینش معنوی را تشویق می کند. این احساس عدالت ما را افزایش می‌دهد و ما را تشویق می‌کند که از یک مکان کاملاً درست عمل کنیم. آمتیست یک سنگ آرامش بسیار خوب است و می تواند به آرام کردن ذهن از حواس پرتی کمک کند. دانش را افزایش می دهد و مواهب روانی را افزایش می دهد، در حالی که تضمین می کند که ما منطقی و مستقر هستیم .

چاکرا چشم سوم و تاج
عنصر باد
زودیاک شهریور، برج دی، بهمن و اردیبهشت
خواص درمانی عاطفی
آمتیست موهبت فیض عاطفی را به ما می دهد و به ما کمک می کند تا بالا و پایین های احساسی را متعادل کنیم و ثابت و آرام بمانیم. آمتیست ما را تشویق می کند که از زیاده روی در همه اشکال، از جمله زیاده روی عاطفی خودداری کنیم. به طور خاص، آمتیست به ما کمک می کند تا از غرق شدن دربدبینی خودمان، به ویژه ذهنیت قربانی خودداری کنیم.

آمتیست به ما کمک می کند تا علل اصلی پشت رفتارها و الگوهای احساسی را شناسایی کنیم و شهامت ایجاد تغییرات لازم را داشته باشیم. آمتیست سنگ بسیار خوبی است که در مواقع غم و اندوه باید داشته باشیم و ما را قادر می سازد تا با از دست دادن کنار بیاییم. مهمتر از همه، آمیتیست از ما خواسته است که قدرت شخصی خود را بپذیریم و در مکانی پر از قدرت و آرامش زندگی کنیم.

فواید-سنگ-آمتیست-خواص-امتیست-خاصیت-آمیتیست-Amethyst

سلامت روان با امیتیست

سلامت روان با امیتیست

خواص درمانی روانی
آمیتیست وضوح، تمرکز و آگاهی را تشویق می کند. این به ما کمک می کند تا مسئولیت اعمال خود را بپذیریم و ما را تشویق می کند بر رفتار اعتیاد آور و بلوک های ذهنی غلبه کنیم. آمتیست هنگام بحث مفید است، زیرا بینش و الهام را با استدلال عقلانی و منطق ترکیب می کند. پیوسته نشان می‌دهد که معقول‌ترین راه‌حلی است که عالی‌ترین خیر را برای همه ارائه می‌کند.

خواص فیزیکی شفابخش
آمتیست زمانی توصیه می شود که ما آماده تغییرات جدی هستیم که بر سلامت جسمی و روانی ما تأثیر می گذارد. هزاران سال است که سنگی برای هوشیاری در نظر گرفته شده است، و آن را به بهترین انتخاب برای افرادی که به بازتوانی می روند و همچنین برای زندگی پس از توانبخشی تبدیل می کند. آمتیست به ما کمک می کند تا به یاد بیاوریم که چرا هوشیار بودن را انتخاب می کنیم و چرا ارزش بازگشت به عادت های قدیمی را ندارد.

آمتیست برای افراد بی خواب نیز توصیه می شود. این سنگ به ما کمک می کند تا محیطی آرام بخش ایجاد کنیم و از آداب و رسوم هوشمندانه قبل از خواب پیروی کنیم تا به آرامش بدن کمک کنیم. به همین ترتیب، به ما یادآوری می کند که استرس را کاهش دهیم و به طور فعال با مشکلات در ساعات روز مقابله کنیم تا بتوانیم در شب استراحت کنیم.

اگر بی خوابی ادامه یابد، آمیتیست ما را تشویق می کند که با متخصصان صحبت کنیم، پذیرای ایده های جدید باشیم و به طور کلی از نظر ذهنی با خود مهربان تر باشیم. آمتیست همچنین یک حالات عالی برای کمک به آرامش و حفظ آن در هنگام تجربه درد فیزیکی یا ناراحتی در سر، مانند سردرد و میگرن یا وزوز گوش، سرگیجه و سایر مشکلات گوش است.

خواص-سنگ-آمتیست-خاصیت-فواید-درمانی

کانی شناسی امتیست – از کجا آمده است؟


کانی شناسی امتیست – از کجا آمده است؟

آمیتیست با ارزش ترین نوع کوارتز است. در بولیوی، برزیل، کانادا، فرانسه، هند، ماداگاسکار، مکزیک، نامیبیا، روسیه، آفریقای جنوبی، اروگوئه، ایالات متحده و زامبیا یافت می شود.

کوارتز در سراسر جهان یافت می شود و ممکن است یک کانی اولیه یا ثانویه در یک عملیات معدنی باشد. در بیشتر موارد، آمیتیست تنها گونه ای است که به اندازه کافی ارزشمند است تا معدن اختصاص داده شده به استخراج آن را توجیه کند. سایر انواع کوارتز معمولاً همراه با سایر فلزات و مواد معدنی گرانبها استخراج می شوند، اما به خودی خود آنقدر ارزشمند نیستند که کار را توجیه کنند.

به عنوان مثال، بسیاری از معادن طلا نیز مقدار قابل توجهی از کوارتز شفاف استخراج می کنند. به همین ترتیب، یک معدن آمیتیست ممکن است بر روی جواهر بنفش متمرکز شود، اما سیترین و کوارتز دودی را نیز تولید کند. به طور کلی، کوارتز در محل اولیه خود یافت می شود که هنوز با ماتریس سنگ آذرین خود مرتبط است.

آمتیست نوعی کوارتز و یک کانی سیلیکات است. کانی‌های سیلیکات بزرگترین خانواده کانی‌ها هستند که شامل بیش از آن می‌شود .

آمتیست-شورون-Chevrone-Amethyst

پاکسازی و شارژ مجدد چگونه است

آمیتیست سنگی است که می تواند در فضای شما قرار گیرد تا به عنوان یک تصفیه کننده هوا پر انرژی عمل کند. به همین دلیل، توصیه می کنیم آن را مرتباً پاکسازی کنید .

آمتیست با هر یک از تکنیک های پاکسازی و شارژ مورد علاقه شما به خوبی عمل می کند. می توانید آن را در نور ماه کامل قرار دهید. آن را در زمین دفن کنید، یا آن را در دود یا با صدا و فرکانس پاکسازی کنید همچنین میتوانید آن را زیر آب جاری یا نهر یا رودخانه بگذارید. بر خلاف سایر کریستال های متخلخل تر، استفاده از آب برای تمیز کردن این سنگ نیز بی خطر است. توجه: با گذشت زمان، آمیتیست ممکن است در نور خورشید تغییر رنگ دهد.

سوالات متداول
آیا این سنگ تولد است یا با علائم زودیاک مرتبط است؟

بله، آمتیست سنگ تولد سنتی برای ماه فوریه ( بهمن ) است. آمیتیست حامل انرژی است که به خنثی کردن عدم تعادل کمک می کند .

کدام چاکرا با آن مرتبط است؟
آمتیست به شدت با چاکرای چشم سوم و تاج مرتبط است.

آیا برای خوابیدن سنگ خوبی است؟

آمیتیست یک سنگ فوق العاده برای خوابیدن و نگهداری در اتاق خواب است. به ایجاد یک محیط آرام کمک می کند و خواب شما را مختل نمی کند. برخی از کریستال ها آنقدر فعال هستند که نمی توان آنها را در اتاق خواب نگه داشت ، اما آمتیست همیشه یک عنصر اصلی برای خواب آرام است .

فواید-و-خواص-سنگ-آمتیست

فواید و خواص سنگ آمتیست

در حالی که یونانی ها به ویژگی های شفابخش آمتیست اعتقاد داشتند، آنها تنها کشور اروپایی نبودند که این کار را انجام دادند. بسیاری از فرهنگ‌ها در سراسر جهان به سمت این گوهر مسحورکننده و عرفانی جذب شدند .

بریتانیا : قدرت، ثروت و سلطنت اغلب با رنگ بنفش همراه بود. در واقع، بریتانیایی ها تاج اعضای خانواده سلطنتی را با جواهرات درخشان آمتیست تزئین کردند .

روسیه : روس ها نیز جواهرات و تاج های سلطنتی خود را با جواهرات فراوان آمتیست تزئین کردند. کاترین بزرگشان به آمتیست اعتیاد داشت نیاز داشت که این سنگ در تمام زمان با او باشد .

از زمان کشف نسبتاً اخیر ذخایر عمده در آمریکای جنوبی، آمتیست بیشتر ارزش گرانبهای خود را از دست داده است. اما همچنان به دلیل کاربردها و خواص متافیزیکی، محبوب ترین جواهر محسوب می شود.

آمتیست در گذشته نوعی از سنگ های عقیق شناخته شده است . زیرا این سنگ حالاتی دارد که به آن آمتیست عقیق میگویند که ترکیبی از هر دو سنگ است .

پاکسازی امتیست امیتیست آمتیست آمیتیست چاکرا amethyst
Chevron Amethyst | آمتیست شورون

Amethyst | آمیتیست

آمتیست فرد را از استرس و فشار خلاص می کند، تحریک پذیری را آرام می کند. نوسانات خلقی را متعادل می کند. خشم، عصبانیت، ترس و اضطراب را از بین می برد.
آمتیست برای آگاهی معنوی مفید است این سنگ قیمتی دارای قدرت شفابخشی و پاکسازی فوق العاده ای است.
هوشیاری را افزایش می‌دهد

تقویت سیستم ایمنی بدن  . ارتقاء سلامت دستگاه گوارش . کمک به بهبود پوست . کاهش سردرد – کمک به بهبود عملکرد ادراک شهودی . ایجاد آرامش و دوری از بازی هایه منفی ذهن .

کمک به بهبود استرس و دوری از پرخشگری افزایش آگاهی معنوی – ایجاد تعادل و تحولی مثبت . جلوگیری از حملات روانی و کنترل خشم . غم و اندوه را کاهش می دهد و  افکار منفی را کمتر می کند.

مناسب برای ترک اعتیاد و کارهایه اعتیاد آور , تقویت هوشیاری و خلاقیت . با دفع انرژی و احساس منفی به ایجاد آرامش درونی کمک خواهد کرد  .

رنگچاکرا
بنفشتاج
نیلیچشم سوم
خرید سنگ آمتیست

تبلیغات محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *